Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára vitába szállt a rektorral, és az intézmények stabil helyzetéről beszélt. A Corvinushoz hasonló helyzetben lehet a felsőoktatási intézmények többsége. Mindenütt úgy tervezik az idei működést, hogy még az elmúlt napokban is változott az államilag finanszírozott szakok köre és keretszáma. A kormányzat minden napra tartogat valami meglepetést.
Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár tegnap, január 30-án a szegedi egyetemen tartott fórumon bejelentette: 27 milliárd forintot szán a kormány a felsőoktatás költségvetési hiányának kompenzációjára. A legnagyobb gond az, hogy nem lehet tudni: mely intézménynek, mennyi és milyen címen jut ebből a keretből. Sokan úgy látják: a rektorok egyéni kijáróképességétől függ most az egyetemek és főiskolák sorsa. Az intézmények vezetői ahelyett, hogy a költségvetés által biztosított, szükséges mértékű forrásokkal tervezhetnék a 2013-as évet, most kénytelenek a kormányzat kegyét keresni.
A Budapesti Corvinus Egyetemen a fenyegető helyzet összefogásra késztette az oktatókat. Hétfőn együttműködési megállapodást kötött a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) és az Oktatói Hálózat (OHA). A mai szakszervezeti bizottsági ülést követően közösen fogalmazott nyílt levelet tesznek közzé, amelyben többek között tiltakoznak a fűnyíró-elv alkalmazásával szemben. Az OHA továbbra is ragaszkodik a decemberben a felsőoktatás átalakítása ellen tiltakozó oktatói és diákszervezetek által elfogadott hat ponthoz. Ebben szerepelt a hazai felsőoktatás átfogó reformjának és az egyetemi autonómia tiszteletben tartásának, valamint a finanszírozás megoldásának követelése - amelyben még nem született megállapodás a kormányzattal.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.