Jellemző a hazai gazdasági-politikai kultúrára, hogy még az Egyesület Államok Elnöke Barack Obama is megvárja a tőzsde zárását a fontos gazdasági lépéseinek a bejelentésével, mint ahogy tette ezt a munkahely védelmi terv esetén is. Itthon pedig a gazdaságpolitikai bejelentés attól függ, hogy a politikus mikor lát mikrofont.
Fontos felvetni annak a kérdését is, hogy Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a Dow Jones hírügynökségnek és a Wall Street Jornalnak adott interjúja hogyan illeszkedik a kormányzat gazdaság politikábájába.
Volt olyan publicisztikája a miniszternek, amely forintesést okozott, majd pedig ennek okát a londoni elemzők aknamunkájában vélték megtalálni. De a kormányzati kommunikáció eszköztárában fellelhető a Kósa-Szijjártó sajtótájékoztató is, vagy a bankadót kivető OTP részvényt mélybe taszító nyilatkozat.
A miniszter legutóbbi két meghatározó szaksajtónak adott nyilatkozata mélyen konzervatív gazdaságpolitikát képviselt. És a forint rakéta sebességgel erősödni kezdett.
Ha valaki ezeket az információkat felhasználná, akkor ez a bennfentes kereskedelem tipikus esete lenne. A döntés nyilvánosságra hozását megelőzően short vagy vételi pozíciót lehet/kell felvenni a forint piacán. Esetleg a BÉT-en, részvény kereskedelem alkalmával. A piacon fellehető 200%-os vagy esetleg nagyobb tőkeáttétel hatására nem is kell nagy elmozdulás egy vagyon megkereséséhez. Egy-két napos befektetés esetén minimun az, hogy a tőke duplázódik vagy akár többszöröződik.
A lebukás kockázata nulla, hiszen egy offshore céges külföldön bejegyzett online kereskedelem esetén nincs az a hatóság mely végig tudná követni az információ útját. És mondjuk például egy Szudánban bejegyzett vállalkozás esetében a jogsegély nem is biztos, hogy működne.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.