Amint azt a Figyelő 2013/6. számának cikkében olvasható, a jövőre lezáruló eljárás három felmerült gyanút hivatott tisztázni, s ebből a tisztességtelen árak kikényszerítésére vonatkozó vád, ha bebizonyosodik, valóban súlyosan érintheti az orosz céget.
A vállalat egyelőre magabiztosnak tűnik, ami mögött az a szilárd orosz meggyőződés áll, hogy a Gazpromra - mint unión kívüli, egyúttal speciális helyzetben lévő cégre - nem vonatkoznak az EU szabályai, hanem csak a nemzetközi szerződések. A másik oldalon viszont azt hangoztatják, hogy ameddig a Gazprom az EU-n belül kereskedik és földgázt értékesít, addig az uniós jog alá tartozik. Az ügyben mindenesetre nagy egymásnak feszülésre lehet számítani. Ha pedig a frontok bemerevednek, s nem lesz hajlandóság a kompromisszumokra, akkor a vita könnyen elmérgesedhet, sőt akár kereskedelmi háborúvá is fajulhat az EU és Oroszország között.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.