brusszel


Kivonul a Le Cheque Déjeuner Magyarországról

Figyelő Online
2013.02.06  18:49   
mail
nyomtatás
A Le Cheque Déjeuner Kft. által kibocsátott utalványok - amelyeket a munkavállalók béren kívüli juttatás formájában kaptak - május 31-ig válthatók be, mivel a társaság kivonul az országból - írja a cafeteriatrend.hu.
A lap a kibocsátótól telefonon azt a tájékoztatást kapta, hogy egy hétfői tulajdonosi döntés alapján megszüntetik az utalványok kibocsátását Magyarországon. Ennek következményeként elkezdik a munkáltatói, majd az elfogadói szerződések felbontását is.

A még piacon lévő utalványaik - a tájékoztatás szerint - ez év május 31-ig válthatók be. A kormány 2012-re teljesen átalakította az utalványpiacot, tavaly januártól állami monopólium lett az étkezésijegy kibocsátása. A kormány lépése ellen már 2011-ben, a tervek nyilvánosságra kerülésekor több érintett cég, így az étkezési utalvány forgalmazásra szakosodott három francia tulajdonú vállalat, az Edenred, a Le Cheque Déjeuner és a Sodexo is tiltakozott. E három cég alapította meg az Étkezési Utalvány Forgalmazói Egyesülést (EUFE) EUFE-t 2000-ben.

A Le Cheque Déjeuner tavaly szeptemberben még cáfolta, hogy kivonulna a magyar piacról. Akkor azt írták: továbbra is kibocsátják a béren kívüli juttatások igénybevételéhez szükséges utalványokat, illetve visszaváltják ezeket a rajtuk feltüntetett érvényességi idő lejártáig. A 2012. január 1-jén életbe lépett új cafeteria-szabályozás - ahogy más piaci szereplők esetében is - negatív hatással volt a Le Cheque Déjeuner forgalmára, csökkent a bevétele. A vállalat a változásokra reagálva átalakította, az új üzleti környezethez igazította szolgáltatásait és magyarországi működését - írták akkor, hozzátéve, hogy továbbra is mintegy 60 ezer beváltóhelyen lehet fizetni a Le Cheque Déjeuner utalványaival.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.