Persze vannak még ütközési pontok. Az államháztartás konszolidációjának és az államadósság csökkentésének módszertani kérdéseit illetően például igen nagy a távolság Brüsszel és Budapest között. Az EU irányítói szerint az lenne az optimális, ha a kiigazítás kétharmad részt a kiadások csökkentésén, és csak egyharmad arányban a bevételek növelésén alapulna; ehhez képest úgy látják, nálunk nagyjából fordított a helyzet. Mindazonáltal Brüsszel a jelek szerint elégedett a 2012-es erőfeszítésekkel. S bár a 2013-as célok teljesíthetőségéről még nincs meggyőződve, a Figyelő információ szerint okkal remélhető: a Bizottság májusban olyan ajánlással fordul majd a tagállamok pénzügyminisztereihez, hogy állítsák fel Magyarországot a „szégyenpadról", s szüntessék meg a régóta zajló deficiteljárást.
További részletek a Figyelő 7-dik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.