Az egykor RIM cégnéven működő, mára a Blackberry Inc. nevet is felevő nagyvállalat hagyományosan a céges, vállalkozói rétegre célozta gépeit. Ezek nagy előnye a teljes fizikai billentyűzet volt, amivel az okostelefonok 2007-2008-ra tehető megszületése előtt kiválóan lehetett rajtuk emalieket küldeni. Bár a BB hardvere és szoftvere ma is atombiztosan és gyorsan kezeli a vállalati levelezést, ez a funckió elveszítette eredetiségét.
A levelezésben most is erős a hagyományos, billentyűzetes BlackBerry, ám egy érintőképernyős Apple, LG, Samsung vagy Sony nyomába sem ér a felhasználói élmény. Sajnos azonban az első, igazán használható nagy érintőképernyős telefont csak az első generációs iPhone után öt és fél évvel mutatták most be. Még a mindenkitől alaposan lemaradó Nokiának is bő egy éve vannak már színvonalas érintőképernyős modelljei.
Ha ez nem lenne elég, a BlackBerry különlegességét fokozza, hogy saját operációs rendszert használnak telefonjaik, holott erről az útról még maga a nagy Nokia is letért, amikor a Windows Phone rendszert választotta.
Ilyen előzmények után, január 30-án mutatták be a kanadai gyártó két új zászlóshajóját a Q10-es billentyűzetes és a Z10-es teljes érintőképernyős modellt. Ezek már a BlackBerry 10-es verziószámú operációs rendszerét használják, amely számos okos funkciót tartalmaz. Szerencsére a hardveren sem spóroltak. Igaz viszont, hogy a készülék 700 dollár körüli áron indul harcba, szemben az iPhone 5 alapmodelljének 650 dollárjával.
További részletek, például a készülék előneinek-hátrányainak bemutatása a Figyelő hetilap 2013/8-ik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.