Kifizette a részvénycsomag árát a Zsolnay többségi tulajdonosa
Figyelő Online
2013.02.22 11:09
Kifizette a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. többségi részvénycsomagjának árát Bachar Najari svájci-magyar üzletember - mondta el Páva Zsolt, Pécs polgármestere pénteken.
A fideszes politikus a baranyai megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatóján utalt arra, hogy a szír származású befektetővel múlt pénteken írták alá a gyár 74,5 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról szóló szerződést, amely szerint Bachar Najari 180 millió forintot fizet a részvényekért, később pedig félmilliárd forint tőkét nyújt a manufaktúrának."
A részvények vételára a szerződésben rögzített egyhetes határidőn belül megérkezett az önkormányzat és a vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. számlájára" - közölte Páva Zsolt. Hangsúlyozta: ez bizonyítja a befektető szándékának komolyságát, bár ebben ő maga eddig sem kételkedett. Páva Zsolt az egy héttel ezelőtti aláírás alkalmából beszélt arról, hogy az önkormányzat az elmúlt 4-5 évben a Zsolnay Kulturális Negyed kialakításával, a Zsolnay mauzóleum felújításával igyekezett erősíteni a Zsolnay márkát, de magának a manufaktúrának a sorsát nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
Hangsúlyozta: bízik abban, hogy a Zsolnay márkanév idővel újra a régi fényében tündököl majd, s ebben a munkában a város támogatja a befektetőt. A Budapesten építészmérnöki diplomát szerző, több mint három évtizede Magyarországon élő és magyarul kiválóan beszélő Bachar Najari az aláíráskor azt mondta: elsődleges terve a Zsolnay-porcelán régi rangjának visszaszerzése.
Szavai szerint a gyárnak fenn kell maradnia, a fennmaradása pedig azt az üzenetet közvetíti a világnak, hogy Magyarország tiszteletben tartja és őrzi értékeit.Kitért arra: mivel üzletemberként gyakran okozott és okoz gondot számára, hogy partnereinek nem tud megfelelő ajándékokat adni, régóta szeretett volna beszállni hungarikum termékek készítésébe, amire jó lehetőség volt Zsolnay-részvények vásárlása. A mintegy 200 embert foglalkoztató Zsolnay gazdasági nehézségekkel küszködik, 2011-ben 840 millió forint árbevétel mellett 282 millió forint veszteséggel zárt, a 2012-es árbevétele 602 millió forintra becsülhető, a veszteség várhatóan 270 millió forint lesz.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.