brusszel


Jön az ingyenes wifi csatlakozásipont-hálózat?

Figyelő Online
2013.03.04  16:11   
mail
nyomtatás
Ingyenes wifi csatlakozásipont-hálózat épül ki Németországban előfizetői "kaláka rendszerben" a Deutsche Telekom (DT) és a Fon megállapodásának köszönhetően - írja a TechCrunch számítástechnikai hírportál.
A Fon üzleti modellje azon alapul, hogy a hálózat tagjai "kaláka rendszerben" elérhetővé teszik saját otthoni wifi csatlakozási pontjuk szabad adatforgalmi kapacitását mások számára is. Ez a hozzáférési pont egy titkosított privát és egy jelszóval védett, de nyitott csatornára történő kettéosztásával történik. A hálózat tagjai azzal, hogy saját internetes hozzáférésük felesleges kapacitását "beteszik a közösbe", maguk is szabad wifi hozzáférési jogosultságot szereznek a Fon teljes működési területén.

A Fon emellett hálózati szolgáltatóknak is értékesíti csomagokban a szabaddá tett vezeték nélküli internetes hozzáférést. A DT 12 ezer saját wifi elérési ponttal rendelkezik Németországban és 12 millió előfizetője van szélessávú internet csatlakozásra. Rene Obermann, a DT távozó vezérigazgatója az együttműködést kommentálva közölte: "2016-ra országos szinten már több mint 2,5 millió nyilvános elérési ponttal rendelkezünk majd".

A Fon januárban hasonló megállapodást kötött a 2,5 millió szélessávú internet előfizetővel rendelkező holland KPN távközlési vállalattal is. A Fon-KPN nyilvános wifi hálózata az év második felében kezdi meg működését. A Fon több mint 7 millió nyilvános wifi elérési pontot üzemeltet világszerte több mint száz országban. Martin Varsavsky, a Fon alapító vezérigazgatója a TechCrunch portálnak elmondta, hogy az európai terjeszkedés következő fázisában a DT külföldi érdekeltségeinek szélessávú előfizetőit tervezik bevonni hálózatukba.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200