„Gyuri nem szereti a konfliktusokat, igazából nem is ő erőltette Simor András offshore ügyének napirenden tartását, hanem a miniszterelnök."
„Előfordult, hogy kamu telefonhívásokra hivatkozva húsz perc után kimentette magát a tárgyalópartnerei előtt. Erre általában előre felkészült, lebeszélte a közvetlen kollégáival, hogy a megbeszélés egy pontján nyissanak rájuk azzal, hogy a kormányfő sürgősen beszélni akar vele. Ugyanezt az eszközt alkalmazták, ha a megszabott időnél tovább maradtak nála."
Három vélemény Matolcsy György jegybankelnök-jelöltről, olyan forrásokból, akik jól ismerik a volt nemzetgazdasági miniszter gondolkodását, munkamódszereit.
E háttérbeszélgetések során Matolcsy vezetői karakteréről kérdeztük interjúalanyainkat. Olyanokkal is leültünk beszélni, akik Simor Andrásról tudtak hiteles véleményt alkotni, hogy felmérhessük, milyen különbségek jellemzik a távozó és az érkező MNB-elnököt a szervezetirányításban.
Az egyértelműen kiderült, hogy újfajta vezetői stílus honosodhat meg a Magyar Nemzeti Bankban Matolcsy György kinevezésével. Míg a távozó jegybankelnökről az általános vélemény az, hogy a lehető legtöbb ügyet igyekezett kontrollálni, folyamatosan nyomon követni, addig Matolcsy nem mélyed el ilyen mélységig a részletekben. Egyik forrásunk szerint Simor András túlzásokba is esett, elszívta a levegőt az alelnökei elől. Ez feszültséget keltett a vezetői stábban, és ez már az intézmény alacsonyabb szintjein dolgozókat is feszélyezte. Nem egyszer alelnökei feje felett átnyúlva, az alájuk tartozó területek osztályain dolgozókkal közvetlenül tárgyalt, abból a megfontolásból, hogy minél gyorsabban haladjanak az ügyek. Ezt azonban nyilván nem vették jó néven az alelnökök. A jegybankban dolgozók közül sem mindenkinek sikerült alkalmazkodni ehhez a helyzethez, mert nem tudták, mihez, kihez igazodjanak. A monetáris politika minőségét ez nem befolyásolta - mondták forrásaink -, de házon belül kétségtelenül okozott nehéz pillanatokat.
További részleteket a Figyelő 10-dik számában olvashatnak.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.