Nem minden helyzetben hatékony a coaching, van amikor pszichoterápiára van szükség - mondta a Figyelőnek Gerard O'Donovan.
Ma már pontosan mérhető a coaching "haszna" - állítja Gerard O'Donovan korábbi tengerészgyalogos, a világ egyik legnagyobb és legelismertebb coachképző intézményének, a már 10 ezer coachot felkészített Noble Manhattannek a vezetője. Ha jobb döntéseket hoznak később az igazgatótanács tagjai, nyilván megérte beruházni a coachingba.
Azt is lehet mérni, hogy mennyi ideig maradnak a cégnél a felső vezetők. Kérdésre válaszolva O'Donovan azt is elmondta, hogy sosem lehet teljesen biztosan tudni, hogy a coach szakértelme-e a döntő a folyamatban, mert már az sokat jelent, ha valaki szeretettel és odafigyeléssel fordul a klienshez. Mindenesetre - állítja a szakember -, több ezer lektorált tudományos publikáció támasztja alá, hogy van értelme a Fortune top 500 cégének évi két milliárd dollárt költeni coachingra.
Nem minden helyzetben hatékony a coaching, van amikor pszichoterápiára van szükség. O'Donovan azt is elmondta, hogy egyre népszerűbb a coaching szemléletű vezetés, és maga a coaching a világ második leggyorsabban fejlődő iparága. A coachnak egyébként nincsenek kész válaszai, ő csupán segít abban, hogy a kliens magába nézzen és megtalálja a saját válaszait.
További részletek a Figyelő 10-dik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.