Szociális alapú bérlakásokat adatna a kormány az önkormányzatok által a bebukott devizahiteleseknek.
A kormány arra ösztönözi a közeljövőben az önkormányzatokat, hogy vállaljanak részt ennek a súlyos társadalmi problémának a közös megoldásában önkormányzati lakások szociális alapú bérlésének lehetőségével - áll a nemzetgazdasági tárca lapunkhoz eljuttatott közleményében. A szaktárca szerint mindenképpen szükséges megvizsgálni, hogy a kormány milyen segítséget tud ebben biztosítani az önkormányzatok számára, konkrétabbat ezekről a lehetőségekről azonban a kommüniké nem közöl.
A közlemény leszögezi, hogy a lakóingatlanokkal és szociális intézményrendszerrel rendelkező önkormányzati rendszerben jelentős tartalék rejlik. A tárca hangsúlyozza azt is, hogy a kormány elkötelezett a devizahitelesek megmentése érdekében, s már eddig is számos ezt célzó intézkedést tett. További intézkedések is szükségesnek tartanak azonban azok érdekében, akik a kormányzati intézkedések egyikét sem tudták igénybe venni és a kilakoltatás veszélye továbbra is fenyegeti őket.
Szombaton megszólalt a témával kapcsolatban Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője is. Elmondta: jelenleg is folynak a tárgyalások a bankszövetséggel, és az önkormányzatokkal egyeztetve az önkormányzati bérlakások szociális alapú bérlésének lehetőségével további megoldások kialakításán is dolgoznak.
A kormánypárti politikus szerint a kilakoltatási moratórium meghosszabbítása csak ideiglenes megoldás, ezért végleges és biztonságos megoldást akarnak teremteni, így "kvótarendszer" bevezetésével lassítanák és gátolnák az otthonok elárverezését, de akár a devizahitelek forintosításának ötletére is nyitottak.
Arra az újságírói kérdésre, hogy a Magyar Nemzeti Bank devizatartalékaiból lehetne-e segítséget nyújtani a bajba került családoknak, Selmeczi Gabriella azt válaszolta: az előző elnök "nagy hiánnyal" adta át a független intézményt, és a hiány abból adódott, hogy "más pénzügyi érdekeknek vetették alá".
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.