brusszel


Milliárdokból utaznak az állam emberei

Figyelő Online
2013.03.13  08:13   
mail
nyomtatás
Érdemi jogorvoslati eljárás nélkül zárult a költségvetési szervek dolgozói hivatalos utazásainak szervezésére kiírt, nettó 8,4 milliárd forint keretösszegű közbeszerzés, miután a jogorvoslatot kezdeményező, a pályázaton alulmaradt Malév Air Tours (MAT) Kft. kérte a jogorvoslat megszüntetését - írta szerdai számában a Napi Gazdaság és a Világgazdaság.
A Világgazdaságnak Takács Péter, a MAT ügyvezető igazgatója azt mondta, hogy egy névtelen levél hatására vonta vissza a vitarendezési kérelmet. A társaság most büntetőfeljelentés beadásán gondolkodik - tette hozzá részletek említése nélkül.

A fejlesztési tárca felügyelete alá tartozó Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság tenderén négy utazási iroda tett ajánlatot, közülük a MAT-on kívül valamennyi céggel szerződést kötöttek. A 24 hónapra szóló keretmegállapodást 2013. március 6-án írták alá a nyertes OTP Travel Kft.-vel, a Weco-Travel Kft.-vel (korábban Chemol Travel) és a központosított közbeszerzési rendszerben új utaztatóként megjelenő IBUSZ Kft.-vel. A cégek az utazásokhoz kapcsolódóan igény szerint egyéb szolgáltatásokat is teljesítenek.

A keretösszeg a korábbi évekhez képest jelentősen bővült. A legutóbbi utazási keretmegállapodás 2011. december 6-tól idén február 15-ig volt érvényben, nettó 3,5 milliárdos keretösszegre szólt. (Ebben az OTP Travel, a Weco-Travel, a MAT és a magyar tulajdonú United 4 Bonafini Bindair Kft. vett részt, közülük "hagyományosan" messze a legtöbb megrendelés az OTP-leánynak jutott, több mint 2 milliárd forint értékben.) Az új szerződéshez hasonló összeget, nettó 8,5 milliárdot 2009 decemberétől 2013 februárjáig, azaz 38 hónap alatt költöttek el korábban hivatalos utakra az állami intézmények munkatársai - írta a Napi Gazdaság.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.