Irigylésre méltóan jó arány ez itthon, ahol a közel 5 millió hektáros szántóterületből alig 60-80 ezer hektárt öntöznek. Kérdés, változtat-e majd ezen a készülő vízstratégia, amelynek fontos eleme a vízvisszatartás.
Újjáéledő vita
Ez utóbbi viszont vízlépcsők és -tározók nélkül a szakma szerint nem megy. A vízmegtartási elképzelések azonban borítékolhatóan kiverik a biztosítékot a radikálisabb zöldszervezeteknél.
Mészáros Csaba, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszékének címzetes egyetemi docense szerint egy átlagos évben 120 milliárd köbméter víz távozik az országból a Dunán, a Tiszán és a Dráván keresztül. Ebből 114 milliárd köbméter az ország területére a folyókkal érkezik, 6 milliárd pedig a csapadékból származik. De mindebből csak 5 százalékot használunk, főleg ipari hűtővízként.
Ezért sem érti a döntéshozók merev elzár-kózását a korábban tervezett vízlépcsők - a Dunán Nagymarosnál, Adonynál, Fajsznál, a Tiszán Csongrádnál és Dombrádnál, a Dráván Gyurgyevácnál - építésével kapcsolatban.
Az öntözési problémákról és a vízlépcsők körüli vitákról részletesen olvashat a Figyelő hetilap március 14-i, idei 11. számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.