brusszel


Ilyen a jó jelszó

Figyelő Online - Devecsai János
2013.03.14  15:08   
mail
nyomtatás
Bár elektronikus fiókjainktól főként a jelszavak tartják távol az idegeneket, a pofonegyszerűen visszafejhető kombinációk használata mindmáig népszerű. Mire érdemes figyelni jelszóválasztáskor?
A készülő Google fejlesztések már múlt időbe tennék a szám- és betűsorokból álló jelszavakat. A keresőcég a hardveres megoldásokat vette célba, így könnyen lehet, hogy a jövőben az e-mail fiókok megnyitásához már egy erre a célra fejlesztett USB eszközre, vagy egy NFC chippel felszerelt mobil készülékre lesz szükség. De a korábbi jelszavas rendszert az Intel, illetve a Fujitsu is leváltaná. Az utóbbi hardvergyártó olyan fejlesztést mutatott be amelynél kézfejjel azonosítjuk magunkat, méghozzá a kézfejben futó vérerek mintázatával.
A biometrikus megoldásnál azonban szükség van a személyes jelenlétünkre, ami kizárja, hogy esetenként egy ismerős intézkedjen helyettünk (például egy sürgős levél elküldésénél). Azaz levelezésünk és például a Facebook profilunk védelme még jó ideig főképp jelszavaink erősségén fog múlni. Kérdés, hogy a kódsor mitől is lesz igazán biztonságos.

HA PASSWORD A JELSZÓ
Ha jelszavaink kizárólag értelmes angol szavakból állnak, akkor csak a cyber-bűnözök jóindulatának köszönhető, hogy még nem törték fel az internetes fiókjainkat.Juhász Miklós az IT biztonsággal foglalkozó Valkyr Kft. vezető szakértője szerint az úgynevezett brute force-alapú eljárásokkal az ilyen kódok feltörése ma már gyerekjáték. De a biztonsági réseket azok a felhasználók is szélesre tárják, akik regisztrációkor csak a praktikusságot tartják szem előtt, és vagy a billentyűzetük néhány egymás mellett lévő karakterét (például: 1234, asdf), vagy olyan személyes adatokat (születési év, párjuk, gyermekük neve) adnak meg jelszóként, amikhez kódtörő alkalmazások nélkül, akár a közösségi oldalakon keresztül is hozzá lehet férni. Sajnos sokan még a jelszó megadásáig sem jutnak el és szimplán azt a kifejezést használják, amit a weblap felajánl.

További részletek a Figyelő hetilap 2013/11-ik számában.
mail
nyomtatás
címkék: jelszó password

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200