A legnagyobb, 3 milliárd dolláros alapot a svájci Pictet bank működteti, Hans-Peter Portner, az alap vagyonkezelője a Reutersnek nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy a növekvő városi népesség és az államok költségvetési deficitjeinek mértéke miatt borítékolható, hogy a világ vízellátásának megoldásában egyre nagyobb szerepe lesz ezen ágazat sikeres magáncégeinek, amiből az ezen részvényekbe fektető alapok is profitálhatnak. A Pictet például elsősorban Észak- és Dél-Amerikában hisz, portfoliójának fele amerikai papírokban van, 10-10 százalékot pedig brazil, angol és francia cégek adnak, a legnagyobb egyedi részvény az American Water Works. A kék arany szűkössége régóta ismert probléma (lásd keretes írásunkat!). Az árvízek, a cunamik és a hatalmas óceánok láttán mindez persze komikusan is hangozhatna, hiszen nap, mint nap látjuk, hogy a Föld milyen hatalmas vízkészletekkel rendelkezik, de ennek 97 százaléka sós, 2 százaléka jelenlegi technológiai ismeretekkel elérhetetlen, és csak 1 százalékát tudja hasznosítani a mezőgazdaság, az ipar és a hétmilliárd szomjas magánember. Globálisan az összes fogyasztásból a mezőgazdasági célú vízhasználat 70 százalékot, az ipari célú további 16 százalékot képvisel. A népesség növekedésével és a világ gazdagodásával egyre több vízre van szükség. Leegyszerűsítve, adott kalóriamennyiségű növény termesztéséhez egy nagyságrenddel kevesebb víz kell, mint ugyanannyi kalóriát tartalmazó hús előállításához, ám a feltörekvő országok húsfogyasztása szinte exponenciálisan nő. A kereslet robban, a kínálat pedig inkább szűkül, hiszen vízből a klimatikus változások és a szennyezés miatt is egyre kevesebb van.
A vízalapok teljesítményéről és kilátásairól a Figyelő 12-dik számában olvasható részletesebb elemzés.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.