brusszel


Vidd innen a kütyüidet!

Figyelő Online - Halaska Gábor
2013.03.23  11:00   
mail
nyomtatás
Magán IT eszközök céges használata / A céghez behurcolt kütyük veszélyeztethetik a vállalatok informatikai rendszerét, ám okosan szabályozva a kérdést, az új trend a termelékenységet is fokozhatja.
Magán IT eszközök céges használata / A céghez behurcolt kütyük veszélyeztethetik a vállalatok informatikai rendszerét, ám okosan szabályozva a kérdést, az új trend a termelékenységet is fokozhatja.

Az elmúlt egy évben számos vészjósló kimutatás jelent meg a saját informatikai eszközök munkahelyi használatának, vagyis a BYOD („Bring Your Own Device", magyarul: „Hozd a saját eszközöd") jelenségnek a biztonsági kockázatairól. A brit Virgin Media Business például egy 500 informatikai vezető megkérdezésével készült felmérésében arról számolt be, hogy tavaly a szigetországban az üzleti hálózatoknak több mint a felét törték már fel vagy zavarták meg az új trend ellenőrizetlensége miatt.
A problémák részben abból fakadnak, hogy az okostelefonok és a táblagépek terjedésével az alkalmazottak egyre többet használják a mobil eszközeiket a munkahelyükön, még akkor is, ha ez ellenkezik a vezetés akaratával. Már pedig a rohamléptékben terjedő trendre a hazai vállalkozások gyakran felelnek a tiltás különféle fokozataival, aminek - valljuk meg - nem sok értelme van, hacsak nem banki vagy nemzetbiztonsági súlyú kockázat miatt zárják ki a magántelefonok vagy magán számítógépek céges jellegű használatát egy munkahelyen.

További részletek a Figyelő 2013/12-es számában.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200