Nem offshore cég felel a külföldiek tartózkodási engedélyeiért
Figyelő Online
2013.03.22 13:50
Koszorús László, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes alelnöke határozottan cáfolta, hogy a testület egy offshore hátterű céget bízott volna meg a kínai és vietnámi állampolgárok magyarországi tartózkodási engedélyeinek intézésével.
A politikus a független Varju László pénteki sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált újságíróknak. Azon a DK tagja emlékeztetett arra a törvénymódosításra, amelyik alapján magyarországi tartózkodási engedélyt kaphat az a harmadik országbeli állampolgár, aki legalább 250 ezer eurónyi, öt évre szóló magyar értékpapírt vásárol. A képviselő felvetette annak gyanúját, hogy Vietnám és Kína esetében a parlament gazdasági bizottsága egy olyan céget jelölt ki az ügyek intézésére, amely offshore-hátterű. Koszorús László erre reagálva határozottan kijelentette: a gazdasági bizottság által megbízott vállalkozás nem offshore cég.
Hozzátette, hogy a DK-t jelenleg vezető Gyurcsány Ferenc, illetve Varju László – még kormányon - olyan törvényeket hoztak, amelyek elősegítették, hogy százmilliókat lehessen külföldre vinni. Szavai szerint ezzel éltek az egykori miniszterelnök volt üzlettársai, például a leköszönt jegybankelnök, Simor András is. Leszögezte, hogy a gazdasági bizottság által jóváhagyott cég viszont nem kiviszi a pénzt, hanem dollármilliókat hoz Magyarországra. Rámutatott: az tekinthető offshore vállalkozásnak, amelyik nem fedi fel a tulajdonosait. A bevándorlási programban viszont csak olyan cég vehet részt, amelynek tulajdonosai feltárják kilétüket – emelte ki.Hangsúlyozta, hogy az említett társaság fő tulajdonosa a több milliárd dolláros forgalmat bonyolító kínai Wanhua vezetője, Simon Wu. Neki többet között a BorsodChem Zrt. is a tulajdonában van. Mellette tulajdonos még Lian Wang, a Deutsche Bank és a Morgan Stanley egykori munkatársa, Jonathan Chan valamint a magyar Boros Attila – közölte. Az üzleti életben természetes és jól bevált formula, hogy ha egy cég külföldön értékesíti a magyarországi érték- vagy állampapírokat, akkor azt külföldön is jegyzik be – mondta Koszorús László.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.