Optimizmusával nincs egyedül. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra vezérigazgatója is üzleti sikereikről számolt be a Magyar Tudományos Akadémián tartott prezentációjában. A Herendi magyarországi értékesítése tavaly 13, az export pedig 10 százalékkal nőtt. Így 2012 nagyon sikeres év volt, a manufaktúra mintegy 5 milliárd forint árbevétellel 800 milliós nyereséget ért el, és a vezérigazgató 2013-ban is hasonló eredményekre számít.
Miközben világhírű német porcelánmárkák nyomtalanul tűntek el a válságévek süllyesztőjében, Simon szerint a Herendi a világ legnagyobb porcelánmanufaktúrájává vált. Ebben a körben 900 fővel a legtöbb munkavállalót foglalkoztatja, ön-erőből képes nyereségesen gazdálkodni, és több mint 50 országba exportál.
Részletek a Figyelő eheti számában, amelyben interjút is olvashatnak Bachar Najarival, a Zsolnay Porcelánmanufaktúra új többségi tulajdonosával.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.