brusszel


Új érdekvédelmi szervezet az egészségiparban

Figyelő Online
2013.04.10  15:56   
mail
nyomtatás
Az ETOSZ tagsága az innovatív kórháztechnikai eszközök magyarországi forgalmának 80 százalékát adja, céljuk az új technológiák meghonosítása. Az új szervezet együttműködik a régóta működő Orvostechnikai Szövetséggel.
Az új orvosi technológiák megismertetése és meghonosítása, a transzparens üzleti környezet, az egészségügyi intézményrendszer fenntartható finanszírozása és egy új szemléletmód kialakítása érdekében alapította meg 11 orvos technológiai cég az Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesületét (ETOSZ) - jelentette be ma délelőtti sajtótájékoztatóján Csató András, az egyesület elnöke.

Korábban az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) egyik tagozataként működött a háttéripar e vállalatainak érdekképviseleti szervezete, de úgy látják, hogy a két szövetség jobban tudja artikulálni a különböző szakmákat képviselő beszállítók és gyártók érdekeit. De céljuk, hogy bizonyos kérdésekben közösen foglaljanak állást. Az ETOSZ-hoz már további cégek jelezték csatlakozási szándékukat - mondta az elnök és arról is tájékoztatott, hogy az egyesületbe a külföldi cégek képviseletei mellett hazai gyártók is kérték a felvételüket. Megengedett a kettős tagság az OSZ és az ETOSZ tagszervezetei számára. Tagságuk az innovatív kórháztechnikai eszközök magyarországi forgalmának 80 százalékát adja.

Holchacker Péter, az ETOSZ igazgatója arról beszélt, hogy az egészségügy fenntarthatóságával kapcsolatban javaslatokat dolgoznak majd ki a döntéshozóknak, és például azt is tervezik, hogy bemutatják: mennyire költséghatékony és mennyi egészségnyereség képződhet az új orvosi technikák, termékek alkalmazásával. Fontos lenne, ha az ágazat forrásainak, köztük az uniós pénzeknek a felhasználását racionális tervezés előzné meg, és ha a várható egyéb új pénzforrások bevonása is jól hasznosulna. Az ágazatba történő invesztálással az egészségügyi szolgáltatókat kell „helyzetbe" hozni - tette hozzá.

Az is elhangzott, hogy céljuk a magyar egészségügy régi adósságának, azaz egy jól kidolgozott beszerzési rendszernek a kialakítása, ami nem csupán a fiskális szempontokat preferálja.
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.