brusszel


Packázik az állam a mobilcégekkel

Figyelő Online - Jandó Zoltán
2013.04.19  12:14   
mail
nyomtatás
Meglepte a szolgáltatókat a hatóság által felajánlott partnerség, amelynek körítése csak tovább növeli a bizonytalanságot.
Ezennel házastársaknak nyilvánítom magunkat, mondta a vőlegény, majd mielőtt megcsókolta volna a három hölgyet - akik korábban azt sem tudták, hogy menyasszonyok -, kivonult a templomból. Nagyjából így született a hazai mobilszolgáltatók és a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) közötti stratégiai partnerség. Az NMHH múlt hét elején adott ki közleményt, ennek címében szerepelt, hogy az automatizmusokat a jövőben stratégiai partnerség váltja fel. Ennek azonban a közlemény tartalma és megfogalmazása is ellentmond.

NINCS PÁRBESZÉD
A felek jelenlegi viszonyáról sokat elárul, hogy a hatóság a dokumentumban végig a cégek régebbi egyeztetéseken elhangzott ígéreteire, állásfoglalásaira hivatkozik. Emellett úgy fogalmaz: világossá tették a hazai mobilszolgáltatók képviselői számára, hogy a jövőben új stratégiai alapokra kívánják helyezni a velük való együttműködést. Tehát valójában nem partnerségről, hanem - ahogy egy forrásunk fogalmazott - inkább kinyilatkoztatásról van szó.

Ezt támasztja alá a dokumentum fő mondanivalója is. Az NMHH ugyanis közölte a piaci szereplőkkel: mostantól ne számítson senki arra, hogy a jelenlegi szerződéses keretek között automatikusan meghosszabbítják frekvenciahasználati jogosultságát. Azaz a folytatásról mindenképpen legalább tárgyalni kell a jövőben, de az sem elképzelhetetlen, hogy a hatóság tendereket, árveréseket ír ki a már használt frekvenciákra is.

A Figyelő értesülései szerint az állami fél és a szolgáltatók között azóta nem alakult ki érdemi párbeszéd, hogy a bíróság elkaszálta a negyedik mobilszolgáltatót, és eljárási hibák miatt elmeszelte az NMHH-t. Pedig lenne mit megbeszélni. A 900-as frekvenciatendert záró határozatok hatályon kívül helyezésével a törvényszék ugyanis arról is döntött, hogy az NMHH-nak a saját hálózattal rendelkező jelenlegi szolgáltatóktól (az inkumbensektől) is vissza kell vásárolnia az eljárás során szerzett blokkokat.

További részletek, tanácsok és helyzetelemzés a Figyelő 2013/16-ik számában.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200