Mintegy 40 millió dollárért kelt el egy rózsaszín gyémánt
Figyelő Online
2013.04.17 11:41
Mintegy 40 millió dollárért kelt el egy páratlan rózsaszínű gyémánt a Christie's aukciósház New York-i árverésén.
A Christie's szóvivője szerint ez volt a legdrágább gyémánt, amelyet valaha árverésen értékesítettek az Egyesült Államokban: 39,3 millió dollárért (8,9 milliárd forintért) kelt el. A telefonon licitáló vevő nevét nem hozták nyilvánosságra.
A Kis herceg néven ismert drágakő a világon ismert három legnagyobb csiszolt rózsaszín gyémánt egyike. A súlya 34,65 karát. A Kis herceg egyik tulajdonosa Haidarábád állam egykori uralkodója volt, akit a XX. század első felében a világ leggazdagabb emberének tartottak. A gyémántot először 1960-ban árverezték el, akkor a Van Cleef and Arpels ékszerész cég londoni részlege vásárolta meg 46 ezer fontért (mai áron több mint 294 millió forintért).
A briliáns a nevét a 14 éves Baroda indiai hercegről kapta, aki részt vette a Vab Cleff and Arpels által Párizsban rendezett estélyen. A New Yorkban rendezett ékszerárverésen összesen 81,3 millió dollár (18,4 milliárd forint) folyt be. "A keddi ékszerárverés a második legsikeresebb volt az Egyesült Államok történetében Elizabeth Taylor ékszereinek elárverezése után" – mondta Rahul Kadakia, az Christie's ékszer részlegének vezetője. A híres színésznő ékszereit 2011 decemberében árverezték el 115 millió dolláros (26 milliárd forintos) rekordáron.
Az árverésen valaha eladott legdrágább rózsaszín gyémántnak azt a 24,78 karátos követ tartják, amelyet 2010-ben adott el a Sotheby's Genfben 45,7 millió dollárért (10,4 milliárd forint).
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.