Pest megye vezet a cégek kényszertörlési statisztikájában
Figyelő Online
2013.04.19 15:57
Tavaly augusztustól a cégbíróságok kényszertörléssel szüntethetnek meg cégeket, március végéig 4119 ilyen eset történt, az érintettek 42 százaléka Pest megyei társaság volt - közölte a feketelista.hu céginformációs honlap pénteken az MTI-vel.
Második helyen a főváros áll 7,1 százalékkal, majd Fejér megye következik 6,6 százalékkal. A városok közül Debrecen vezet 156 kényszertörléssel, amely 3 százalék körüli részarány.Kényszertörlést akkor rendelhet el a cégbíróság, ha az érintett megkezdett végelszámolása három éven belül nem fejeződött be, a cég jogutód nélkül megszűnt, a végelszámolási szabályokat nem megfelelően alkalmazta, illetve a céget a bíróság - a törvényességi felügyelete során - szünteti meg.
A kényszertörlés lezárulását követő 90 napon belül a pénzükhöz nem jutott hitelezők bíróságon keresztül fordulhatnak az utolsó három év vezető beosztottai ellen. Akik a cég döntéseire befolyást gyakoroltak, maguk fizetik a meg nem térült hitelezői követelést.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.