Koncessziók és települések
A Nemzeti Dohánykereskedelmi Zrt. április 22-én este nyilvánosság elé tárta mintegy 5 415 darab dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság (ismertebb nevén nemzeti dohánybolt) odaítéléséről hozott döntését. A pályázati nyertesek listáját vizsgálva megállapítható, hogy e jogosultságok 1 717 település 3 515 különböző pályázója között oszlanak el. Egy pályázó ugyanis nemcsak egy, hanem maximum 5 darab jogosultságra nyújthatott be pályázatot. A rendszerben túlnyomórészt a kisebb volumenben működő, egy-két üzletet működtetni kívánó pályázók lettek az állami monopólium haszonélvezői - derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem és az Enrawell közös gyorsjelentéséből.
Megjegyzendő, hogy az elnyert koncessziók számának összehasonlítása során csupán az egyes pályázókat lehetséges vizsgálni. Ugyanakkor a névhasonlóság miatt több esetben feltételezhető, hogy egy-egy településen családtagok külön-külön is nyertek koncessziós jogokat, így előfordulhat, hogy egy család kezében akár 6-8 koncesszió összpontosul. Ez egy településen komoly arány lehet, másfelől viszont az ilyen esetek száma az összes koncesszióhoz képest nem jelentős.
A gyorsjelentést Szebeni Dávid a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdaságpolitika Tanszékének munkatársa és az Enrawell közösen készítették.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.