A biztonsági költségek növekedése miatt tovább drágulhatnak a jövőben a szabadtéri futóversenyek. A helyzetet ugyanakkor bonyolítja, hogy a szervezők tehetetlenek a bostonihoz hasonló terrorcselekményekkel szemben, hiszen a teljes távot lehetetlen biztosítani.
New York, Chicago, Oklahoma,Kansas, Atlantic City, Ohio, Pittsburgh - csak néhány azon amerikai városok közül, amelyek vezetése a napokban jelezte: megerősítik az idei maratoni futóversenyek védelmét. A múlt heti bostoni merénylet ugyanakkor nem csak az Egyesült Államokban sarkallta a szervezőket arra, hogy korábbinál is nagyobb hangsúlyt fektessenek a rendezvény biztosítására. A vasárnapi londoni maratont a megszokottnál 40 százalékkal több rendőr felügyelte, és a korábbiaknál több, bő 400 járőr biztosította az ugyanazon a napon rendezett hamburgi versenyt is. Az elmúlt évekhez képest szintén nagyobb volt a készültség a hétvégi budapesti Vivicittá futóversenyen. Ahogy arról Kocsis Árpád, a versenyt szervező Budapest Sportiroda (BSI) ügyvezetője lapunknak beszámolt: hazánk második legtöbb embert vonzó szabadidős sporteseményén a hagyományos rendőri jelenlét mellett a Terrorelhárítási Központ (TEK) is felvonult.
|
A katasztrófába torkolló bostoni maraton azért is válhatott a terroristák célpontjává, mert az utcai futóversenyek szervezése az elmúlt másfél-két évtizedben hatalmas tömegeket vonzó iparággá nőtte ki magát. A USA Running becslése szerint 2011-ben csak az Egyesült Államokban 518 ezren értek célba maratoni futóversenyen, ami a 10 évvel korábbinál majd 50 százalékkal magasabb, az 1976-ban regisztrált első adatnak pedig nagyjából a hússzorosa.
A cikk további részletei a Figyelő 17-dik számában olvashatók.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.