Ennek hatására olcsóbban gyárthatták a margarint, amelynek fogyasztása az 1960-as évektől már lekörözte a vajét. Az amerikai és európai piacvesztésbe a tejipar nem tudott belenyugodni. A margarin-vaj háborúban azonban a vajlobbi sokáig nem tudott fogást találni a margarinon. Még fricskát is kapott, amikor a növényi zsírokból készített margarinokat egészségesebbnek titulálták, mint az érelmeszesedésért inkább felelős, telített zsírokban gazdag vajat. A technológusok áldották Normannt és a hidrogénezett növényi olajokat, amellyel nemcsak egyszerűbb volt a gyártás - mert például a kívánt értékre állíthatták be az olvadáspontot -, hanem kenhetőbb a margarin, és ropogós maradt a hasábburgonya. A kakaós bevo-nóval kezelt édesség pedig csak a szádban olvadt, nem a kezedben. A kocka 1988-ban fordult, amikor amerikai egészségügyi szakértők a transzzsírokat okolták a koszorúér-megbetegedések számának növekedéséért. A vizsgálatok alapján 1994-ben már úgy becsülték, hogy az országban évi akár 30 ezer szívhalálért felelősek a transzzsírok.
Bővebben a Figyelő 17-dik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.