brusszel


Soha nem látott zuhanás a Magyar Telekomnál

Figyelő Online
2013.05.08  08:13   
mail
nyomtatás
A Magyar Telekom nettó eredménye az első negyedévben 1,7 milliárd forintra csökkent az egy évvel korábbi 13 milliárd forintról, a visszaesést a társaság az alacsonyabb bruttó fedezeti ráta és a 7,3 milliárd forintnyi közműadó együttes hatásával magyarázta a szerdán közzétett tőzsdei gyorsjelentésben.
A BÉT honlapján megjelent konszolidált, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) alapján készült eredmények szerint a társaság idei első háromhavi bevétele 6,8 százalékkal, 146,6 milliárd forintról 156,6 milliárd forintra nőtt a bázishoz képest.A portfolio.hu által megkérdezett elemzők a cégtől 152,25 milliárd forint bevételt és 4,4 milliárd forint nettó profitot vártak.A Magyar Telekom a tavalyi negyedik negyedévet 1,61 milliárd forint veszteséggel zárta, szemben az előző év hasonló időszaki 40,32 milliárd forint veszteséggel.

A társaság összes bevétele 3,4 százalékkal 164,87 milliárd forintra nőtt. A társaság közleménye idézi Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgatót, aki 2013-ról elmondta, arra számít, hogy az éves bevétel az idén nagyjából a 2012-es szinten marad, szemben a korábbi, legfeljebb 3 százalékos csökkenést prognosztizáló célkitűzéssel.Az első negyedévben a mobil bevételek azonos szinten maradtak az előző év azonos időszakához viszonyítva, 73,2 milliárd forintot tettek ki. A mobilhang-alapú bevételek mérséklődését nagymértékben ellentételezte a mobilkészülék-értékesítésből és az internet szolgáltatásból származó bevételek növekedése. A mobiltávközlési szolgáltatásokon belül a hangalapú díjak adják a bevételek legnagyobb részét, amelyek 7,5 százalékkal, 46,6 milliárd forintra estek vissza a tavalyi 50,4 milliárd forintról.A vezetékes bevételek az első negyedévében 54 milliárd forintot értek el a tavalyi 55,4 milliárd forintos bevétellel szemben, ami 2,5 százalékos visszaesés.Nőttek viszont, 20,2 százalékkal, a rendszerintegrációs és informatikai szolgáltatásokból származó bevételek, s elérték 14 milliárd forintot.Emelkedtek az energiaszolgáltatásból származó bevételek is: az első negyedévben elérték a 15,3 milliárd forintot a tavalyi 6,0 milliárd forint után.



Az áramszolgáltatási helyek száma elérte a 100 108-at, míg a gázszolgáltatás esetében az ügyfelek száma 68 039-re emelkedett március 31-ig. A társaság az idén egyebek között azt várja, hogy az energiaszolgáltatásokból tovább emelkedik a bevétele, s eléri a 40 milliárd forintot. Tavaly egész évben 25,5 milliárd forint volt a szegmensből származó bevétel, míg 2011-ben 4,5 milliárd forint. 2012 év végén az áramszolgáltatási helyek száma 87 945, míg a gázszolgáltatás esetében az ügyfelek száma 59 900 volt. A kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) 24,3 százalékkal, 51,6 milliárd forintról 39,0 milliárd forintra csökkent az első negyedévben, részben szintén a 7,3 milliárd forintos első negyedévi közműadó miatt. Ez a távközlési adóval együtt 12,9 milliárd forintot tesz ki.A fejlesztésekről a társaság közölte: a tavalyi első negyedévi 10,9 milliárd forint összegű 900 megahertzes spektrum licencdíj nélkül 3,8 milliárd forinttal, 12,9 milliárd forintról 16,7 milliárd forintra nőtt 2013 első negyedévben a beruházás tárgyi eszközökbe és immateriális javakba (CAPEX). Ezt elsősorban az integrált ügyfélszolgálati és számlázási rendszer fejlesztésének a költsége adta. A társaság ez utóbbiról közölte, hogy várakozásai szerint az újgenerációs rendszer elősegíti majd a vállalati szinergiák jobb kiaknázását, a hatékonyság további javítását és a működési költségek csökkentését, miután 2014 végére eléri a teljes funkcionalitását.A társaság a publikus célkitűzések szerint az idén 194,8 milliárd forint EBITDÁ-t vár, miközben 92,4 milliárd forintot költ beruházásokra. Az előbbi esetében 4-7 százalékos csökkenést valószínűsíti éves szinten, míg a beruházások mérséklődését mintegy 5 százalékra teszi a cég. A társaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde "A" kategóriájában kereskednek, az értékpapír keddi záróára 361 forint volt, árfolyama az elmúlt 12 hónapban 354 és 499 forint között mozgott.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200