brusszel


Bővíti romániai flottáját a Wizz Air

Figyelő Online
2013.05.08  14:01   frissítve: 2013.05.08 14:02
mail
nyomtatás
Újabb Airbus 320-assal hét repülőre bővíti bukaresti flottáját a Wizz Air, amely a romániai piacra lépése óta csaknem egymilliárd dollárt fektetett be az országban - jelentette be szerdán Ábrán György kereskedelmi igazgató a román fővárosban.
Az új gép júliustól áll forgalomba, és várhatóan évi 300 ezer utassal növeli a Wizz Air romániai forgalmát, amely a társaság tervei szerint az idén eléri 3,3 milliós utasszámot.Romániai bázisain (Bukarest, Temesvár, Kolozsvár, Marosvásárhely) összesen 12 repülőgépet üzemeltet a légitársaság. A kereskedelmi igazgató szerint a cégen belül a romániai utasforgalom az átlagosnál nagyobb növekedést mutatott, és az utóbbi évben a Wizz Air Románia "legkedveltebb" légitársaságává vált.

A Ziarul Financiar című gazdasági lap számításai szerint 2012-ben a Wizz Air lépett elő Románia legnagyobb légitársaságává a lap által 2,8 millióra becsült utasszám alapján, megelőzve a Tarom állami légitársaságot, amelynek tavalyi forgalma 2,2 millió utasra tehető. A lap szerint a román Blue Air fapados társaság 1,5 millió, a német Lufthansa csoport pedig 1,3 millió utast szállított Romániában.

Az MTI kérdésére Ábrán György elmondta: a Wizz Airnek nem sikerült gazdaságosan üzemeltetnie a tavaly beindított Bukarest-Budapest járatot, mert ilyen rövid távon a 180 férőhelyes Airbus túl nagynak bizonyult. Úgy vélekedett: az üzleti forgalomnak egy sűrűbben közlekedő, de kisebb gép lenne alkalmas ezen az útvonalon.

A Wizz Air Kelet-Közép Európa legnagyobb diszkont légitársasága, 43 A320 Airbusból álló flottát üzemeltet 16 állomásról, több mint 270 útvonalon, 94 úti céllal, 33 országba. Romániában a Wizz Air 63 belföldi és külföldi útvonalon üzemelteti járatait, gépeinek átlagéletkora 3,5 év - közölte a kereskedelmi igazgató.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200