brusszel


Ismét van országos vezető ápoló

Figyelő Online
2013.05.14  14:27   
mail
nyomtatás
Egységes irányelvek és ápolási protokollok kidolgozását, valamint az etikai kódex átgondolását tartja elsődleges feladatának az újonnan kinevezett országos vezető ápoló. Bagosi Gabriella az egészségügyi kormányzat országos stratégiájának részeként meghatározná a végzettségséghez kötődő kompetenciákat, amellyel könnyíthető az orvosok munkája is.
A Semmelweis Terv egyik prioritása az egészségügyi szolgáltatások minőségének javítása, a biztonságos és eredményes, a betegek elégedettségét szolgáló betegellátás, ami az ápolók nélkül nem érhető el. Ezért is tartja fontosnak Török Krisztina, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója, ismét van vezető ápolója az egészségügynek. A GYEMSZI kötelékében dolgozó Bagosi Gabriella 110 ezer egészségügyi szakdolgozó munkáját kívánja segíteni, mint mondta: egységes kritérium- és vezetési rendszert szeretne megvalósítani a kórházakban és az otthonápolásban. Ez utóbbira azért van nagy szükség, mert egyre idősödik a társadalom, magukra maradnak az idős emberek, ellátásuk az otthonukban sokkal humánosabb az intézményi ellátásoknál és van is igény rá. A 110 ezer szakdolgozó közül 65 ezer ápoló, akik hivatástudata a szűkös anyagi források ellenére is az egészségügyben tartja őket


Bagosi Gabriella

Az egészségpolitikai vezetés az elmúlt három évben számos intézkedést tett, hogy a szakdolgozók, egészségügyi dolgozók életkörülményein javítson. A megkezdett munka eredményeként várható, hogy a szakdolgozók jövőképe kiszámíthatóbb lesz, és az ápolók presztízse is pozitív irányba változik.

Az országos vezető ápolói tisztséggel magas szintű, koordinatív szereplő integrálja az ápolói szakma folyamatos fejlődéséhez szükséges szakmai és egészségpolitikai irányokat - mondta a főigazgató asszony. Ennek érdekében az országos vezető ápoló közreműködik az Országos Ápolásügyi Stratégia kidolgozásába, kialakítja az ápolásvezetés struktúrát, és a vezetőkre vonatkozó követelményrendszert; javaslatot készít az ápolásügyet érintő jogszabályok kidolgozására. Javaslatot készít az ápolási gyakorlat folyamatos minőségi fejlesztésére, a klinikai demonstrációs egységek működtetésére, monitorozza az ellátó rendszerben az egészségügyi szakdolgozók által nyújtott szolgáltatásokat, közreműködik az ápolás egységes standardjainak, és az ellenőrzés indikátorainak kidolgozásában. Együttműködik az egészségügyi humán-erőforrás krízis kezelése érdekében az érintett közigazgatási és szakmai szervezetekkel.

A Figyelő online kérdésére: ismét egységesítik-e a középszintű ápoló képzést, Török Krisztina az mondta: azon gondolkodnak, hogy az általános iskolából kikerülők közül minél többen válasszák ezt a szakmát, meghagyva természetesen a diplomás ápolóképzést. Első, de fontos lépésnek nevezte a szeptembertől várható béremelést, amely során a diplomások 40 ezer, a szakdolgozók 10 ezer forint béremelést kapnak januárig visszamenőlegesen. Ez a magyar gazdasághoz képest szép eredmény, ám nemzetközi összehasonlításban még kevés, várják a folytatást.

Névjegy Bagosi Gabriella a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Egészségtudományi karán szerzett diplomás ápolói végzettséget, az Államigazgatási Főiskolán másoddiplomázott, majd a Newport International Universityn először Master of Business Administration, utána Doctor of Philosophy in Business Administration képesítést szerzett, tudományos vállalatgazdálkodás, innovációs vállalat menedzsment, értékalapú szolgáltatások tárgyban. 13 évig volt az Országos Gyógyintézet Központ és jogelődjei intézmények ápolási igazgatója, majd a magánszférában, de továbbra is az egészségüggyel kapcsolatot tartva hasznosította tudását és tapasztalatait. Aktív szereplője az egészségügyi közéletnek, a Magyar Ápolási Igazgatók Egyesületének 2004 - 2006 között elnöke, az Egészségügyi Menedzser Klubnak 2004 - 2006 között elnökségi tagja volt. A Magyar Egészségügyi Vállalati Társadalmi Felelősségvállalás Egyesületnek 2010-től titkára. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara alapító tagja.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.