brusszel


Magyar dobások Barcelonában

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.02.25  14:14   
mail
nyomtatás
Összesen huszonhat magyar cég mutatkozik be, illetve vesz részt üzletember találkozókon a HITA (Nemzeti Külgazdasági Hivatal) és az Enterprise Europe Network hálózat segítségével a tegnap megnyílt Mobile World Congress-en.

A mobil iparág legjelentősebb éves szakmai seregszemléje, a spanyolországi szakkiállítás a Mobile World Congress a világ legjelentősebb mobil alkalmazásokat bemutató rendezvénye, amelyen a HITA segítségével rendszeresen jelenhetnek meg innovatív magyar cégek.





Az ITware immáron tizedik alkalommal mutatja be fejlesztéseit Barcelonában. Idén például a mobilalkalmazás fejlesztés nemzetközi piacán is egyedülálló újdonságát az APPaware-t, valamint M2M, B2C alkalmazásait, melyekkel a japán és német piacokon egyaránt képviselteti magát. A 2014-es évre célul tűzték ki, hogy katalizálják az egyébként is dinamikusan növekvő mobilalkalmazás-fejlesztő piacot a rendkívül felhasználóbarát, könnyen kezelhető és intuitív mobilalkalmazás-szerkesztő megoldásukkal, az APPaware-rel. Az APPaware nem más, mint a mobilalkalmazások fejlesztését gyorsító applikáció-szerkesztő: olyan webes keretrendszer, mely lehetővé teszi, hogy grafikus felületen üzleti mobil alkalmazásokat hozzunk létre, programozói tudás igénye nélkül. A felhasználó egyetlen sor kód írása nélkül tervezheti meg saját alkalmazásait.

A FlexiTon Kft. rendszeres kiállító a Mobile World Congress-en. Ebben az évben a piacon lévő ARIADNE hálózat-nyilvántartó programcsalád mellett újdonságként ízelítőt adnak a távközlési hálózatok középtávú tervezését támogató új szoftver termékük, az ARIADNE/MtP funkcióiból. Az ARIADNE/MtP nagyobb méretű hálózat átalakításokhoz (új technológia bevezetése, szállítóváltás, új szolgáltatások bevezetése, stb.) szükséges analízisek (megbízhatóság, költség, kapacitás-gazdálkodás, forgalmi viszonyok), illetve az elemzéseken alapuló tervezési feladatok gyors és gazdaságos végrehajtásához nyújt segítséget. A rendszer kialakítását a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kezelésében, a piacorientált kutatás fejlesztés támogatására program keretén belül a BME Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék és FlexiTon Kft. által alkotott konzorcium végzi.

A BHE Bonn Hungary Kft. a kiállításon a legújabb GSM, DCS, UMTS (W-CDMA), LTE, FM, VHF, DAB és TETRA sávú jelismétlőit, valamint a jelelosztáshoz szükséges passzív eszközeit mutatja be. A legfrissebb fejlesztéseknek köszönhetően ezen eszközök már a legmodernebb elosztott antenna rendszerekben (DAS) is alkalmazhatók.
Az ajánlásokon és streaming technológián alapuló szórakoztató / életstílus alkalmazások fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozó 3G Multimédia az idei évben zenei szolgáltatásai mellett új fejlesztéseit is bemutatja. A zenei fesztiválok látogatóinak szokásaira optimalizált alkalmazáscsomag mellett egy interaktív, bővített felhasználói élményt nyújtó műsorkövető és szavazás lebonyolító applikációt is prezentál a Mobile World Congress kiállításon, melyet a többi szolgáltatásához hasonlóan white label konstrukcióban kínál. Ennek előnye, hogy az így elérhető applikációk teljesen arculatra szabhatók, funkciói egyedi igények szerint alakíthatók ki, és készen állnak akár az ügyfél saját fizetési megoldásának integrációjára is.

A Virgo, a hazai web központú fejlesztő cégek egyik vezető innovátoraként mutatja be TestJockey névre hallgató, felhő-alapú mobilalkalmazás-tesztelő platformját. A TestJockey a virtuális térben hozza össze a mobil applikációk fejlesztőit a tesztelni vágyókkal, és akár real time eredményekkel és adatokkal támogatja az applikáció finomítását, tökéletesítését. A Virgo Barcelonában demózza a TestJockey béta-verzióját, ahol egy mini robotot irányító mobilalkalmazás teszteredményeit vetítik majd ki valós időben a látogatók elé.

A grafikai tesztprogramjairól (GFXBench, CompuBench) ismert Kishonti Kft. tíz éve nyújt teljesítményoptimalizálási szolgáltatásokat processzor- és mobileszköz-gyártók számára. A cég Barcelonában két automotív terméket mutat be, amelyek az intelligens autók fejlesztésében támogathatják a piacvezető autóipari és hardvercégeket. A VisiGenie szoftverfejlesztői csomag a gépi látásra épülő technológiák integrálásával segíti a vezetéstámogatással felszerelt, önvezető autók alkalmazásainak fejlesztését, amelyek lehetővé teszik a sávkövetést, ütközés-előrejelzést, objektumok felismerését, vagy különböző augmented reality funkciók beépítését. Az ADASBench tesztszoftver pedig a világon elsőként kínál optimalizálási megoldásokat az intelligens autók beágyazott rendszereinek teszteléséhez és fejlesztéséhez.
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200