Ezért érzi úgy a szektor, hogy a folyamat eddigi legkényesebb pontja az államosítás utáni magánosítás. Ennek során ugyanis nem alakult ki verseny, egyetlen pályázó indul majd, egy frissen alapított, zavaros indulású társaság, amelybe sorban beszállt néhány takarékszövetkezet, illetve Spéder Zoltán FHB-elnök és Vojnitsék érdekeltségei.
Aki viszi az intézetet, az sok mindent visz, hiszen az új szabályozás értelmében a TakarékBanknál jogosítványok vannak az egyes szövetkezetek személyi döntéseiről, eredményelfogadásairól, még bizonyos árazásokról is. A piac kíváncsian várja, mekkora összeget kér majd a kormányzat a TakarékBank többségéért. Kiadása volt vele bőven, hiszen nemcsak a németektől vett részvényeket, de tőkét is emelt a intézetben, illetve egy sokszor elismételt mondat szerint százmilliárd forinttal javította a szektor tőkehelyzetét. A folyamat kritikusai attól tartanak, nemhogy száz-, de még tízmilliárdot sem kap majd az állam a bankért.
Részletek a Figyelő hetilap 9-dik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.