brusszel


Az ötlet-keltető

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.02.27  16:09   
mail
nyomtatás
A Hackathon-in-a-Box egyetemi ötletverseny sorozat hat versenyén tavaly több száz ötlet és 60 projekt született. A szervezők idén megduplázzák résztvevő egyetemek számát és Kolozsvárra is eljut a startup utánpótlást biztosító rendezvény.

A 2013 tavaszán született versenysorozat alapkoncepciója, hogy a már működő startupok mellett gondoskodnunk kell az utánpótlásról is.

A verseny szervezői szerint egyre nagyobb szükség van arra, hogy az oktatási intézményekben és az egyre inkább kibontakozó startup ökoszisztémában új tehetségek szülessenek.

A „Hackathon-in-a-Box - A kreatív ötletgyár" versenysorozat titka az, hogy a tehetségeket legegyszerűbb ott keresni, ahol tanulnak. A versenyeken résztvevők a megszerzett tudásukat a tanulmányaik és később szakmai életük során is kamatoztathatják.

A projektek nagy figyelmet kapnak a hazai befektetőktől, inkubátoroktól: a tavalyi versenyzők közül többen már kockázati tőkebevonáson dolgoznak.

A 2013-as év győztesi között akad olyan is, amely nemzetközi versenyt nyert azóta. Egy másik a verseny született szolgáltatás - a Miutcánk.hu - pedig a Lenovo Motivátor pályázatának 1 milliós fődíját nyerte el.

A versenysorozatot nem csak egyetemistáknak terveztük - meséli a hackathon főszervezője - Turcsán Tamás Péter - akit 2013-ban a 25 legkreatívabb magyar közé választottak. „A mentoraink a résztvevőket felkészítik arra, hogy ötleteiket csapatban dolgozzák ki, megértsék az üzleti gondolkodás alapjait, és a közös munka során, üzletileg értékes projekteket hozzanak létre, majd azokat a verseny végén szakemberek előtt prezentálják. Így a csapatok belekóstolhatnak startup világ, az üzleti ötlet „kipattanásától", kivitelezésétől és a befektetők megnyeréséig tartó hangulatába. A Hackathon-in-a-Box rendezvénysorozat új ötleteket hoz felszínre, megmutatja a résztvevők igazi erősségeit, közösséget épít, és demonstrálja az egyetem és a hallgatók kreativitását."

Az idei szériában 13 versenyt terveznek a szervezők, a hat budapesti esemény mellett hat vidéki és egy kolozsvári rendezvényt valósítanak meg társszervezők segítségével. Az idei első verseny - a Spin-Off Klub Hackathon - február 28-án kerül megrendezésre a H13 Diák- és Vállalkozásfejlesztési Központban. (1085 Budapest, Horánszky utca 13.)

A verseny fővédnöke Prof. Dr. Cséfalvay Zoltán az NGM gazdaságstratégiai államtitkára. Az év első eseményének zsűri elnöke Spaller Endre a Nemzeti Innovációs Hivatal elnöke. A verseny támogatói között állami intézmények, nemzetközi startup versenyek, KKV-k és multinacionális vállalatok, illetve hazai siker-startupok is megtalálhatók.

A Hackathon-in-a-Box kiváló és közvetlen lehetőséget kínál arra, hogy segítségével megteremtődjön a magyar startup cégek utánpótlása, közvetve pedig, hogy sikeres vállalkozóként itthon tartsuk, vagy akár haza is hozzuk a fiatal értelmiségieket.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200