BAKALA ÉS KÁDAS
Van persze, akinek nem a szívás, hanem inkább a mesés meggazdagodás jutott a szénbányák világából. Ha vannak igazi globális világpolgárok, akkor Zdenek Bakala és Kádas Péter biztosan azok (Szénből aranybánya, Figyelő, 2008/17. szám). Próbálják csak követni a történetükben felmerülő országokat! Az 53 éves Bakala cseh, az 52 éves Kádas magyar származású üzletemberek, az Egyesült Államokban együtt MBA-ztek és összebarátkoztak. Mindketten dolgoztak Londonban a CSFB-nél, majd hazatértek szülőhazájukba és ott folytatták a helyi CSFB-nél. Ma is van egy közös portfólió-cégük, a holland BXR Group, amelynek legfontosabb befektetése a New World Resources (NWR) cseh-lengyel széncég, a de van érdekeltségük Ausztráliában, Brazíliában, Németországban, Svájcban és Olaszországban, sőt még Malawiban is van egy élelmiszeripari (mangó) cégük. Az immár kanadai állampolgár Kádas Londonban él, a cseh mellett amerikai állampolgárságot is szerző Bakala Genfben.
Alighanem mindketten az NWR-rel keresték életükben a legtöbb pénzt, azzal a céggel, amely az elmúlt hat évben megjárta a mennyet és a poklot is. A történetben Kádas és Bakala mindvégig hihetetlen tőkepiaci érzékkel irányították minden viharon keresztül a céget.
Ez, a jelenleg éppen rémálomba forduló sztori olvasható a Figyelő 10-dik legújabb számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.