brusszel


Hogyan nőtt nagyra a Huawei?

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.03.07  13:16   
mail
nyomtatás
Magyarországon is gyárt hálózati eszközöket a legerősebb kínai technológiai vállalat, amely a mobil-világkongresszuson újabb látványos kütyüket vonultatott fel.

A legtöbben, akik felületesen ismerik a 150 ezer főt foglalkoztató Huaweit, azt gondolják, hogy az a hálózati megoldásairól világhírűvé vált Cisco modelljét követi, vagy épp a mobilrendszerek háttér-infrastruktúrájának biztosításában sokáig vezető Ericsson kínai megfelelőjéről van szó. A tájékozottabbak esetleg hozzáteszik, hogy néhány mobiltelefonnal is próbálkozik a fejlett piacokon. Alaposabban utánajárva azonban kiderül: a fenti két céget sok szempontból már le is hagyta a 26 éve alapított, sencseni központú mamutvállalat. Például a világ legnagyobb telekommunikációs hardverszállítója címet már közel két éve megszerezte az ikonikus svéd multitól, az Ericssontól, amikor az 2012 elején eladta mobiltelefonos üzletét a Sonynak.


Jelenleg ráadásul nemcsak a hálózati eszközök, mobilátjátszók, központi kapcsolók, drága telekom rendszerek terén globális vezető a Huawei, de a fogyasztói piacon is a tőle megszokott elképesztő tempót diktálva nyomul előre. (A cég történetének néhány főbb állomását lásd külön.) Két hete, a barcelonai mobilkiállításon bemutatott új termékportfóliója, újabb generációs okostelefonjai, tabletjei, sőt egy új okosórája révén még nyilvánvalóbbá vált: a két említett óriáson kívül az Apple, a Google, a Microsoft-Nokia vagy a Sony is felkötheti a nadrágját. Nem is szólva a mobilhardverek piacának többi, mintegy tucatnyi nagy szereplőjéről, például a koreai (LG, Samsung) és tajvani (Acer, Asus, HTC) óriásokról.

Csak néhány példa a pár napja bejelentett termékdömpingből: 7 colos táblagépük a világ legvékonyabbja, a piac talán legjobb hátsó tabletkamerájával van felszerelve, és valóban elfér egy mélyebb zsebben, mégis olcsóbb a márkás konkurensek többségénél. A drága okosórák és a csuklón viselhető, pulzus- és lépésszámot, valamint alvási ciklusokat is figyelő karkötők (például Nike Fuelband) keverékét is megalkották. A Talkband B1 nevű csuklópántkijelző - zseniális módon - kiemelhető a karperecből és bluetooth head-setként fülbe helyezhető, majd vissza a csuklóra.

A cégelemzés további részletei a Figyelő friss, 2014/10-ik lapszámában.
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200