A főváros megkapta a római-parti védműre vonatkozó engedélyt
Figyelő Online
2014.03.07 17:09 frissítve: 2014.03.07 17:10
A főváros megkapta a Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőség azon határozatát, amely környezetvédelmi engedélyt adott a római-parti, a közvetlenül a Duna-parton húzódó árvízvédelmi mű építésére - közölte Tarlós István főpolgármester pénteken az MTI megkeresésére.
Tarlós István elmondta, ha a vízügyi főhatóság is a part menti változatot látja szakmailag indokoltnak, akkor értékes előrelépés a természetvédelmi felügyelőség által kiadott környezetvédelmi engedély.
Emlékeztetett, hogy az ügyet érő támadások miatt az első számú vízügyi főhatósághoz fordult, kérve, hozzon szakmai állásfoglalást arról: a Nánási út-Királyok útja nyomvonalon vagy a Duna-parti nyomvonalon tartják indokoltnak a védmű megépítését.
"Azt fogjuk mértékadónak tekinteni, amit a főhatóság leír az állásfoglalásában" - jelentette ki.
Tarlós István a védmű ügye kapcsán hangsúlyozta: semmi más szándékuk nincs, mint a csillaghegyi öblözet árvízi védelme. "A tavalyi árvíz és az árvizekre vonatkozó prognózisok nem engedik meg a politikai polémiát ebben a kérdésben" - fogalmazott.
Tarlós István kiemelte, a védműre szükség van. Húsz éven keresztül ezt mindenki ígérte, Demszky Gábor volt főpolgármester, Gyurcsány Ferenc volt szocialista miniszterelnök, de nem történt semmi - mondta a főpolgármester. Feltételezése szerint az ügyben az a politika: "amit Demszkyék húsz évig nem csináltak meg, most nehogy Orbán meg Tarlós megcsinálja".
Tarlós István szólt arról is, hogy véleménye szerint heteken belül elkészülhet az általa kért szakmai állásfoglalás.
A főpolgármester személyesen kereste meg Molnár Bélát, a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóság főigazgatóját, a Fővárosi Önkormányzat pedig írásban március 5-én fordult a hatósághoz a római-parti védmű végleges nyomvonala ügyében.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.