Az eurózónán kívüli EU-tagállamok közül egyedül Nagy-Britanniában haladja meg a 1,5 százalékot az infláció (1,9 százalék), igaz, itt még csak a januári adat áll rendelkezésre. Horvátországban (-0,2 százalék) és Bulgáriában (-2,1 százalék) csökkent az árszínvonal.
Az elmúlt 12 hónap átlagát tekintve Hollandiában, Finnországban (2,1-2,1 százalék), Romániában (2,6 százalék) és Észtországban (2,8 százalék) volt a legmagasabb, Görögországban (-1,1 százalék), Cipruson (-0,2 százalék) és Bulgáriában (-0,3 százalék) a legalacsonyabb az infláció. Ezt a mutatót alapul véve az euróövezetben Észtországon, Hollandián és Finnországon kívül Németországban, Szlovéniában (1,5-1,5 százalék) és Ausztriában (az előzetes adat szerint 1,9 százalék) felel csak meg az inflációs adat az EKB kívánalmainak. Magyarországon 0,3 százalék az éves infláció, a 12 havi átlag 1,3 százalék. Az euróövezetben a nagy kilengéseket mutató energia- és élelmiszerárak nélkül számított maginfláció nőtt, a januári 0,8 százalékról 1,0 százalékra.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.