brusszel


A Cebit a cégeké lett

Figyelő Online - Bucsky Péter
2014.03.23  10:00   frissítve: 2014.03.23 10:41
mail
nyomtatás
A világ legnagyobb informatikai vásárán, a hannoveri CeBIT-en idén először a nagyközönség helyett már csak a szakmai látogatókat fogadja.
A fogyasztóknak szánt termékeket egyre inkább más seregszemlén mutatták be a cégek: idén is főként a január eleji, Las Vegas-i CES-en és a pár hete tartott barcelonai Mobile World Congressen (MWC) dobták piacra a legújabb telefonokat és kütyüket. A német szakkiállítást már sokan temették is, ám sikerült megújulniuk - reméljük az európai informatikai piacnak is. A kockás inges programozók helyett öltönyös üzletemberből lehet a legtöbbet látni, hiszen az informatika egy óriási iparággá nőtt. Mi több, ma már szinte minden vállalat informatikai cégnek tekinthető. Az egyik legnagyobb standdal a Volkswagen volt jelen, az autóipari konszernnél ma már majd tízezer informatikus dolgozik, éves IT kiadása megközelíti a 4 milliárd eurót, azaz több mint 1200 milliárd forintot.

Az NSA megfigyelési botrányai, különösen Angela Merkel kancellár lehallgatása után, a közbeszéd tárgya lett az információszabadság és a digitális magánélet védelme. A cégek is komolyabban veszik a kérdést, szinte önálló márkává lett a német IT biztonság, mint a megbízhatóság és adatvédelem garanciája. A menedzserek egyre inkább specializált szolgáltatók és tanácsadók segítségére szorulnak ezen a területen, mivel nem látják át a folyamatokat, nagy volt a pezsgés a biztonsági cégek előadásain. Emellett az adatbázisok menedzselése tűnt slágertémának.

További informatikai trendekről a Figyelő 2014.03.20-án megjelenő 12-es legfrissebb számában olvashat.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200