brusszel


Az Operaháznál lesz az ellenzéki demonstráció

Figyelő Online
2014.03.22  12:45   frissítve: 2014.03.22 12:52
mail
nyomtatás
Az Operaház előtt demonstrál jövő vasárnap az ötpárti ellenzéki szövetség, pótolva a március 15-én elmaradt rendezvényét.
Tóbiás József szocialista frakcióvezető-helyettes szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a helyszín szimbolikus, hiszen 2012. január 2-án ott tüntettek először közösen az ellenzéki pártok és mozgalmak, a hatályba lépő alaptörvény ellen.

A jövő vasárnapi tüntetésen - ahogy azt a rossz idő miatt elmaradt március 15-ei demonstrációra is tervezték - a baloldali közös lista első öt helyén álló politikus mond beszédet: Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke, Szabó Tímea, az Együtt-PM társelnöke, Bajnai Gordon, az Együtt-PM szövetség vezetője és Mesterházy Attila, a MSZP elnöke.

A szocialista politikus elmondta, a szónoklatok a választásokig még hátra lévő hét nap és az azt követő négy év feladatairól szólnak majd.

Tóbiás József azt mondta: mindenkit várnak, aki kormányváltást akar, és azt szeretné, hogy "a társadalom többsége ne legyen kirekesztve a hatalomból".

Székely Sándor, az Együtt-PM szövetség részét képező Szolidaritás mozgalom társelnöke közölte: büszke arra, hogy a 2012 januári tüntetést a Szolidaritás szervezte.

Bár sokan már akkor tudták, hogy az "Orbán-rezsim" leváltásához teljes összefogásra van szükség, mégis két év kellett ahhoz, hogy a közös listával létrejöjjön a "kormányváltó erő" - jegyezte meg.

Székely Sándor szerint "ez a csapat képes arra, hogy ezt a rezsimet elküldje, és megállítsa azt a vonatot, amely Magyarországot kelet felé viszi".

"Március 30-án meghúzzuk a vészféket, április 6-án pedig ki fogjuk dobni a masinisztákat erről a kelet felé száguldó vonatról" - jelentette ki.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Gazdag Fidesz, szegény baloldal

Hogyan teljesítettek a pártok az ország leggazdagabb és legszegényebb településén?

Számot vetettek - Átrendeződés és konfliktus várható a jobboldalon

A Republikon Intézet „Választás 2014" címmel rendezett értékelő konferenciát politikusok és elemzők részvételével.

Pelczné Gál Ildikó vezeti a Fidesz EP-listáját

Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke a kormánypárt listavezetője a májusi európai parlamenti (EP-) választáson.

Hoffmann Rózsa nem államtitkárként folytatja

Az államtitkár az oktatásügyben más feladatot kap - közölte Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője.

top200