A politikus sajtótájékoztatóján közölte: egyre nyilvánvalóbb, hogy egyáltalán nincsenek anyagai és adatai a kormányzatnak azzal a szerződéssel kapcsolatban, amelyet Moszkvában a paksi atomerőmű bővítéséről aláírtak.
Úgy tűnik, hogy Orbán Viktor úgy ment bele a szerződésbe és kötelezi el Magyarországot ötven-száz évre a putyini Oroszország mellett, hogy nem készültek el a döntés előtt a szükséges gazdasági és környezetvédelmi hatástanulmányok - jelentette ki Szél Bernadett.
Bejelentette: a Lehet Más a Politika (LMP) beperli az MVM Paks II. Zrt.-t, mivel a cég nem teljesítette a közérdekű adat megismerésére irányuló igényüket.
Pontosan a kardinális kérdéseket tekintve, tehát a gazdasági és a környezeti hatástanulmányokat és kockázatbecslések tekintetében a Paks II. Zrt. megtagadta az adatszolgáltatást - mondta.
Szél Bernadett hangsúlyozta: Paks ügyében közpénzek elköltéséről van szó, ha pedig egy szervezet közpénzt használ fel, számítania kell arra, hogy arról információkat fognak kérni, a közérdek ilyen esetekben előbbre való mint az üzleti titok.
A környezetvédelem általános szabályairól szóló törvény előírja, hogy ha nemzetközi szerződésről van szó, akkor elő kell készíteni egy elemzést, és azt társadalmi vitára kell bocsátani - fűzte hozzá.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.