brusszel


Programok 2.0

Ígéretek földje
Figyelő Online - Bucsky Péter
2014.03.30  16:00   frissítve: 2014.03.30 17:35
mail
nyomtatás
A pártok választási programjait bemutató sorozatunk második részében az LMP és a Jobbik ígéreteit gyűjtöttük össze.
Előző héten a két legnagyobb tömörülés, a Fidesz-KDNP és a Kormányváltók (MSZP, Együtt-PM, DK, MLP) programját mutattuk be, most a két másik parlamenti ellenzéki párt, az LMP és a Jobbik programját mutatjuk be részletesen. Emellett megpróbáltuk a többi országos listát állított szervezet programját is megismerni, több-kevesebb sikerrel, hiszen többnek nincsenek igazán kidolgozott elgondolásai. A radikális Jobbik nyerte el a leghosszabb program címét a maga 85 oldalával. Mivel a Fidesz kormány számos korábbi terveiket megvalósította, még radikálisabb vállalásokat is kellett egyrészt tenniük, másrészt gazdasági terveik között számos középutas elképzelés is fellelhető, ám nem igazán áll össze egy megvalósítható rendszerré. Külön érdekesség, hogy míg a párt nyivlányosan az Európai Unióból történő kilépés mellett teszi le a garast, arról már nincs elképzelésük, miből pótolnák a sok ezer milliárdos fejlesztési forrásokat, sőt, ezekkel a programjukban forrásként szerepeltetik. Kérdéses pont a programban az is, miszerint nem finanszírozható a magyar államadósság, ezért azt újratárgyalnák a terhek csökkentése miatt, az emiatt várható bizalomvesztés következményeivel azonban nem is számolnak, és az esetleges államcsőddel sem.

A zöld párt programja alapvetően az ökopolitikára támaszkodik, ennek szellemében alakítanák át az energetikától kezdve a szociálpolitikát. Kiemelt szerepet kap a nők társadalmi esélyegyenlőségének kérdésére, és a kisgazdálkodások támogatásával lehelnének életet a vidéki gazdaságba. Az azonban nem derül ki, hogy a parányi kisbirtokok hogyan lehetnének életképesek. A vállalkozási és gazdasági kérdésekkel azonban kevésbé részletesen foglalkozik a program.

A cikkből az is kiderül, ki kivel fizetetne, mekkora adókat.

 

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Gazdag Fidesz, szegény baloldal

Hogyan teljesítettek a pártok az ország leggazdagabb és legszegényebb településén?

Számot vetettek - Átrendeződés és konfliktus várható a jobboldalon

A Republikon Intézet „Választás 2014" címmel rendezett értékelő konferenciát politikusok és elemzők részvételével.

Pelczné Gál Ildikó vezeti a Fidesz EP-listáját

Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke a kormánypárt listavezetője a májusi európai parlamenti (EP-) választáson.

Hoffmann Rózsa nem államtitkárként folytatja

Az államtitkár az oktatásügyben más feladatot kap - közölte Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője.

top200