Ezzel szemben az elmúlt években tett lépésekkel a kormány nemcsak újjáélesztette az egészségügyet, de egy nemzeti egészségügyi szolgálat alapjait is megteremtette - fogalmazott a miniszter. Varga Mihály elmondta, hogy a kormányváltás óta 18 százalékkal emelték a gyógyító-megelőző ellátásokra fordítható költségvetési forrást, a 2010-es 791 milliárd forint helyett 2014-re 932 milliárd forint áll rendelkezésre.
Az alapellátás finanszírozását is több lépcsőben emelték - ismertette -, erre a évre 10 milliárd forint többletforráshoz jutnak a háziorvosok, a házi gyermekorvosok és az alapellátásban dolgozó fogorvosok, iskolaorvosok, valamint a fiatal háziorvosokat a praxisváltó programmal segítik.
A miniszter szólt a kórházkonszolidációs lépésekről is, mint mondta, 147 milliárd forintot fordítottak az egészségügyi intézmények adósságának rendezésére. A rezidenseknek ösztöndíjprogramot indítottak, a várólistás műtétek elvégzésére pluszforrást juttattak és átalakították a gyógyszertámogatás rendszerét, valamint emelték az orvosok, szakápolók jövedelmét is - sorolta a miniszter. Varga Mihály emlékeztetett arra, hogy leállították a patikaliberalizációt és bevezették a népegészségügyi termékadót, amelynek köszönhetően az áruforgalmi statiszták szerint a negyedére csökkent a termékadóval sújtott termékek forgalma, illetve uniós forrásból 300 milliárd forintot meghaladó kórházfejlesztések történtek országszerte. A nemzetgazdasági miniszter úgy vélte, a kormány az elmúlt négy évben új alapokra helyezte az egészségügyet, amelyben fontos szerep jut a egészségmegőrzésnek is. "Egy jobban szervezhető, biztonságosabb és hatékonyabb rendszer jött létre" - mondta Varga Mihály.
Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár arról beszélt, hogy a korábbi kormányok "körzővel megrajzolt" ellátási szisztémája helyett az elmúlt négy évben a valódi és ésszerű betegutak figyelembevételével fejlesztették az ellátást. Úgy fogalmazott, a zűrzavar helyett a műhelymunka, a stratégiai gondolkodás kapott helyet. A térségben helye van a Szent Margit Kórháznak, és meg kell adni minden lehetőséget arra, hogy a feladatát az intézmény rendesen elvégezze - utalt a most átadott CT-labor kialakítására az államtitkár. Kardos Lilla, a CT-berendezést telepítő Diagnoscan cég vezérigazgatója az átadáson elmondta, a vállalat állta a kórházban kialakított laborral kapcsolatos beruházásokat, a CT mellett helyet kapott egy betegvizsgáló és több kiszolgálóhelyiség is. Hozzátette, naponta 25-30 beteg vizsgálatára nyílik lehetőség. A berendezés a kardiológiai vizsgálatok kivételével valamennyi CT-diagnosztikai vizsgálat elvégzésére alkalmas. A Szent Margit Kórháznak 265 aktív és 200 krónikus, rehabilitációs ágya van, 31 szakambulanciával és szakrendeléssel működő intézmény, évente négyszázezren keresik fel a kórházat.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.