Legyen vége az államosításnak!
Figyelő Online
- Szirmai S. Péter
2014.04.06 17:28 frissítve: 2014.04.07 09:40
Kevesebb hirtelen meglepetéssel, több, érdemi társadalmi és szakmai vitával, de a jelenlegi program - megfontoltabb tempójú - folytatását várja az új országvezetéstől Lepsényi István, az előző kormánnyal stratégiai megállapodást kötött német csoport kecskeméti leánya, a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. ügyvezetője.
A szakember, részben a duális képzés mentén, a felsőoktatás, illetve az egészségügy érdemi átalakítására számít a következő ciklusban, de szükségesnek tartja, a fiatalok Magyarországon tartását ugyanúgy, mint az európai pénzek hatékonyabb felhasználását a gazdaság fejlesztése érdekében.
Az átláthatóság megteremtése mellett kiszámíthatóbbá kellene tenni a gazdaságpolitikát. A munkabérekre rakódó terheket érezhetően csökkentve ideje lenne érdemben javítani a versenyképességet. Erősítené a szektort, ha a kutatás-fejlesztést, innovációt érdemben - nem csak a szavak szintjén - támogatná az új kormány, ahogyan az uniós, német kapcsolatok javításával, erősítésével hatékonyabban ki lehetne aknázni a járműiparban rejlő lehetőségeket.
Cégvezetői vélemények szerint véget kellene vetni ugyanakkor az erőteljes államosításnak, a nagyotmondásnak, a klientúra rendszer erősítésének és végül, de nem utolsó sorban a presztízscélokat szolgáló milliárdos költekezésnek is.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.