Az Állami Számvevőszék a törvényi előírás szerint a választáson mandátumhoz jutott jelöltek és jelölőszervezetek elszámolásait ellenőrzi hivatalból. Az országgyűlési képviselethez nem jutott jelöltek vagy jelölőszervezetek kampányköltéseit más jelölt vagy jelölőszervezet kérelmére ellenőrzi az ÁSZ. Az ellenőrzés iránti kérelmet a választást követő három hónapon belül lehet benyújtani, bizonyítási indítvány csatolásával. Az ÁSZ közleményében hangsúlyozták: a szervezet készen áll arra, hogy kérelem alapján bármely, adott esetben minden, a választáson indult egyéni jelölt, vagy jelölőszervezet elszámolását ellenőrizze. Az ÁSZ a törvényi előírás értelmében a választást követő egy éven belül végzi el az ellenőrzéseket. Minden esetben utólagos pénzügyi szabályossági ellenőrzést végez, amelyet a jelöltek és jelölőszervezetek elszámolásaira, bizonylataira, egyéb dokumentumaira (például a szerződésekre, megállapodásokra, bankszámlakivonatokra, adományozók befizetését igazoló postai utalványokra, számlákra, kiadások és költségek elszámolási dokumentumaira), egyéb közzétett adataira, valamint a sajtótermékek által megküldött, az ÁSZ honlapján közzétett adatokra alapoz.
A törvényi előírás értelmében minden, a választáson indult jelöltnek és jelölőszervezetnek a választást követő 60 napon belül a Magyar Közlönyben nyilvánosságra kell hoznia a választásra fordított állami és más pénzeszközök, anyagi támogatások összegét, forrását és felhasználásának módját. Az ÁSZ felhívta a figyelmet arra, hogy az ezt megalapozó bizonylatokat az ellenőrzés lezárásáig a pártoknak és egyéni jelölteknek meg kell őrizniük. Az ÁSZ korábban már közzétette tájékoztatóját a kampánypénzek ellenőrzésének szempontjairól, az elszámoltatás általános követelményeiről, a tájékoztató megtalálható az ÁSZ honlapján a "Választás 2014" menüpont alatt.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.