Nem gyárt furgonokat Oroszországban a Renault
Figyelő Online
2014.04.22 16:29
A rubel gyengülése miatt jegelte a Zil-teherautógyárral furgonok közös gyártásáról kidolgozott tervét a Renault - közölte kedden a francia autóipari konszern szóvivője a Reuters hírügynökséggel.
A Zil tavaly írt alá a Fiat és a Renault autógyárakkal szándéknyilatkozatot furgonok összeszereléséről moszkvai üzemében. A Renault tárgyalásokat folytatott a Zil-járműgyárral kishaszongépjárművek (LCV) gyártásáról - tájékoztatta kedden a Renault szóvivője a Reuters hírügynökséget email-üzenetben. A rubel gyengülése miatt azonban a Renault felfüggesztette a projektet, de keresi a lehetőséget egy kifizetődő konstrukció kidolgozására.
A Renaultnak továbbra is szándékában áll kishaszongépjárműveket gyártani Oroszországban és a Zil-teherautógyárat egyik lehetséges partnerének tekinti, de beruházás még nem történt - szögezte le a szóvivő. A Vedomosztyi orosz lap egy korábbi jelentése szerint a Fiat és a Renault egyaránt a haszongépjármű-gyártó együttműködési terv ejtésére készült.
Az eredeti tervek szerint a Zil moszkvai üzemében 2014-től évi 50 ezer kishaszongépjármű készült volna, 25 ezer Renault Master és 25 ezer Fiat Ducato. A Fiat nem kommentálta a Reuters hírügynökségnek a Renault közleményét, a Zil pedig nem reagált a hírügynökség megkeresésére.
A rubel árfolyamvesztése kétélű fegyver az Oroszországban megtelepedett autógyártók kezében, hiszen nagy belföldi alkatrész -beszállítói arány mellett árelőnyhöz juthatnak a külföldi konkurenciával szemben.
A rubel árfolyama a dollárral szemben közel nyolc százalékkal csökkent az év eleje óta az ukrán válság és a Krím-félsziget bekebelezése miatt kialakult politikai feszültség közepette. Az árfolyam 2013 eleje óta pedig 18 százalékkal csökkent.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.