A 2,4 méter magas robotmonstrum, NOX életre keltése jelentette a Hannoveri Ipari Vásár fő látványosságát. A Pforzheimi Egyetem szakemberei által kifejlesztett robot körüli felhajtás jelezte, a negyedik ipari forradalmat komolyan veszik Németországban.
Az Angela Merkel német kancellár és az idei partnerország, Hollandia miniszterelnöke által megnyitott ipari vásárra azonban nem csupán a német robottechnológia megcsodálására érkeztek az érdeklődők a világ minden részéről. Az idei mottó, az Integrated Industry - Next Steps (azaz Integrált ipar - a következő lépések) a vásár hét szakrendezvényének tematikai alapját jelezte. Az Industrie 4.0 program víziója szerint az intelligens gyártás és ipar egy olyan paradigmaváltást jelent, amely a jelenleg is használt zárt termelésirányítási rendszerektől eljut a kiber-fizikai rendszerek (CPS) hálózatosított iparáig. Azaz nemcsak robotokat, hanem intelligens, hálózatba kötött, „gondolkodó" gyártósorokat eredményezhet, amelyek rugalmasabban alkalmazkodnak a gyorsan változó körülményekhez.
|
A kiber-fizikai rendszerek azzal nyitnak új távlatot, hogy az egyes gyártóegységek valós idejű adatforgalommal kapcsolódnak össze, és sokkalta jobban skálázhatókká válnak, megteremtve egy teljesen új, digitális ipari forradalom lehetőségét. A távlati cél nem kisebb, mint hogy Németország a CPS-rendszerek fejlesztése terén 2020-ra piacvezetővé váljon. A kiber-fizikai rendszereken túl pedig már csak a képzelet szabhat határt egy olyan világnak, ahol a gyártás mellett az energiafelhasználást, a közlekedést, az egészségügyet és a további nagy társadalmi alrendszereket az összekapcsolt hálózat működteti és teszi hozzáférhetővé a felhasználók számára.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.