brusszel


Így üdvözli a robot az elnököt

Obama Japánban
Figyelő Online
2014.04.24  16:19   
mail
nyomtatás
Japánt támadja és jó tanácsokkal látja el a kínai állami média Barack Obamát, az amerikai elnök négy országot felölelő ázsiai körútja szerdai kezdőnapján.
A China Daily szerdán kilenc, a látogatással kapcsolatos cikket is kiadott. Ezek közt az egyik tanácsokat tartalmaz az amerikai elnök számára, melyek a lap szerint Japánban válhatnak Obama hasznára. A lap értékelése szerint a szigetország - bár Washington szövetségese - az Egyesült Államok régiós befolyásának gyengítésére törekszik, komoly mértékben növeli haderejét, miközben a Kína jelentette térségbeli veszélyeket hangoztatja. Ameddig Abe Sindzó miniszterelnök vezeti Japánt, addig az militarista múltjának újraélesztésén fog dolgozni, feszültséggel teli viszonyt teremtve szomszédai körében - véli a lap. Az amerikai elnöknek figyelmeztetnie kell Tokiót a béke fenntartására, expanzionista külpolitikájának megállítására, gazdasági és hadi erejének békés használatára - írja a China Daily.

A Global Times című, nacionalista hangvételű napilap angol nyelvű oldalán "Sam nagybácsi nem vértestvére Japánnak" címmel közölt szerkesztőségi cikket. Ebben a lap a látogatás súlyát kicsinyíti, mondván, az semmivel nem több egy nyugati elnök rendes ázsiai körútjánál, s az nem lesz jelentős hatással Washington és a régiós országok viszonyára. Józan ésszel belátható az is, hogy Kína és az Egyesült Államok viszonya minden más kétoldalú kapcsolatnál fontosabb ma, a médiában nagy visszhangot kapó ellentétek pedig nem jelentenek valós veszélyeket az együttműködésre - írta a Global Times. Ez azt is jelenti, hogy ha Japán konfrontálódni akar Kínával, akkor csak magára számíthat, a látogatást illetően pedig Peking egyáltalán nem féltékeny amiatt, hogy Obama elnök Kínát kihagyja a felkeresendő országok közül.

A Hszihua hírügynökség kommentárjában úgy fogalmaz: az amerikai elnök ázsiai körútja egy hosszú távú szövetségesi rendszer gyakorlatias megerősítésének képét adja. A felszín alatt ugyanakkor az Egyesült Államok "rövidlátó", konfrontációra törekszik és Kína békés hozzáállását történelmi elvakultsága miatt nem veszi észre - írja a Hszinhua. A hírügynökség szerint az új egyensúlyok kialakításának politikájával Washington legfőbb célja Kína térségbeli elszigetelése és saját erejének megerősítése. Ehelyett Obama elnök mostani látogatását arra használhatná, hogy elavult szövetségesi rendszerét újraértékelje és konstruktív szerepét gyakorolja - fogalmaz a Hszinhua.

A hivatalos látogatáson Japánban tartózkodó és díszvacsorára érkező Barack Obama amerikai elnököt (b) Akihito japán császár és Micsiko császárné fogadja a tokiói császári palotá
Barack Obama amerikai elnök és Asimo, a Honda humanoid robotja meghajolva üdvözli egymást a Feltörekvő Tudomány és Innováció Országos Múzeumában
A hivatalos látogatáson Japánban tartózkodó Barack Obama amerikai elnök lekezeli a focilabdát, amelyet Asimo, a Honda humanoid robotja rúgott neki
 Abe Sindzo japán miniszterelnök (j2) és Barack Obama amerikai elnök (j) a Szukijabasi Dzsiro tokiói szusiétteremben vacsorázik
arack Obama amerikai elnök és Micsiko japán császárné a tokiói császári palotánál tartott fogadási ünnepségen
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: Obama Japán

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.