A rezsicsökkentés közvetlen eredménye - a háztartások terheinek jelentős csökkenése - mellett ugyanakkor jól látszik a kormányzati intézkedések közvetett hatása is az Eurostat adatain: az ipari árak alakulása is elszakadni látszik az uniós trendektől, csak épp ellentétes irányba. A tendencia különösen a gáz esetében szembetűnő. Míg a kelet-közép-európai régióban több ország is akadt, ahol a vállalati gázár - igazodva a globális trendekhez - minden fogyasztási kategóriában 10-15 százalékkal csökkent, addig nálunk a kisebb fogyasztású cégek például áremelkedéssel szembesültek.
Sokat elárul, hogy az EU-ban elvétve akad csak olyan ország, ahol a már nem támogatott kkv-k drágábban jutnak gázhoz, mint a háztartási fogyasztók. Az pedig példa nélküli, hogy a nagyobb ipari fogyasztók magasabb árakkal szembesüljenek, mint a lakosság. Mármint persze Magyarországon kívül: nálunk minden vállalat többet fizet a gázért, mint a rezsiháborúval tehermentesített háztartások.
A cikket teljes terjedelemben keresse a Figyelő hetilap 2014/19. számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.