brusszel


Kampány a dél-dunántúli nők elvándorlása ellen

Figyelő Online
2014.05.10  15:25   
mail
nyomtatás
Kampány indult a Dél-Dunántúl női munkavállalóinak elvándorlása ellen a közelmúltban: a Lépj és maradj elnevezésű kezdeményezés résztvevői azt remélik, hogy megfelelő szakmai segítséggel a folyamat lelassítható, sőt idővel visszafordítható.
A Lépj és maradj kezdeményezés arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a júliusig tartó kampány egy, az Európai Unió öt tagállamában, Magyarország mellett Ausztriában, Lengyelországban, Németországban, Szlovéniában zajló, 2,2 millió eurós "Women" projekt része, és minden lehetséges eszközt igénybe vesz céljai elérése, különösen a jól képzett fiatal nők megtartása érdekében.

Az érintetteket munkavállalói és munkakeresési tanácsokkal látják el, naprakész munkaerő-piaci ajánlatokkal keresik meg, számos női sikertörténet mutatnak be és szakértő írásokat tesznek elérhetővé számukra, valamint egy tematikus, online közösséget hoznak létre, ahol a tagok a párbeszéd révén segíthetik egymást.

A projektet a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Zrt. koordinálja, támogatja a Pécsi Tudományegyetem, továbbá megyei, városi önkormányzatok, klaszterek, kereskedelmi és iparkamarák, valamint mások mellett több nagy állásportál is.A Lépj és maradj utalt rá, hogy a Baranya, Somogy, Tolna megye alkotta Dél-Dunántúlon az ország lakosságának 9,4 százaléka, mintegy 932 ezer ember él. Az egy négyzetkilométerre átlagosan jutó 66 emberrel ma ez Magyarország legritkábban lakott régiója.

A KSH 2011-es népszámlálásra vonatkozó adatai szerint a régió 2001-hez képest népességének 6 százalékát, köztük sok női munkavállalót veszített el. Ennél nagyobb mértékben csak az Észak-Magyarországon élők száma csökkent, ott a fogyás 7,2 százalék volt.

Erre vonatkozó kutatások hiányában nem tudható, hogy a dél-dunántúli régió hány női és hány férfi, illetve milyen szakképzettséggel rendelkező munkaerőt vesztett el, csak az elvándorlás ténye állapítható meg. A Lépj és maradj szervezői ugyanakkor valószínűsítik, hogy a fő ok a munkalehetőségek szűkülése.

A kampány részleteiről, legfrissebb eredményeiről a www.lepjesmarad.hu, valamint a www.facebook.com/lepjesmaradj címen számolnak be a résztvevők.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.