Münchau rámutat, hogy a Swift magántársaság, de miután 2012-ben Irán ellen megtette ezt, s kizárta az iszlám köztársaságot a nemzetközi bankközi utalások rendszeréből, nyomásgyakorlással ez a fegyver valószínűleg Moszkva ellen is bevethető. Ha Oroszországot elvágják ettől a rendszertől, az nagy mértékben megnehezítené, hogy Oroszországból bárki bármilyen nemzetközi tranzakciót hajtson végre. Ez rövidtávon hatalmas káoszt okozna Oroszországban, hosszabb távon viszont növeli annak veszélyét, hogy Moszkva és Peking létrehozza a maga rendszerét a nemzetközi átutalások lebonyolítására - figyelmeztet cikkében Münchau.
Az írás szerint az Egyesült Államok önmagában is komoly károkat okozhatna Oroszországnak, ha választásra kényszerítené a pénzintézeteket: Oroszországban vagy Amerikában akarnak inkább üzletelni. Nehéz elképzelni, hogy bármely jelentős pénzintézet elvágná magát a dollárrendszertől, hogy moszkvai fiókját nyitva tarthassa - érvel Wolfgang Münchau, aki szerint Washington egyelőre nem szánta el magát erre, de ha Moszkva további volt szovjet országokat is nyomás alá helyez, idővel a súlyos pénzügyi szankciók is fikcióból realitássá válhatnak.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.