Siemens átszervezés: több mint 11 ezer alkalmazott izgulhat
Figyelő Online
2014.05.30 13:20
A Siemens konszern szerkezetátalakítási programja 11 ezer 600 állást érint világszerte megszüntetés vagy összevonás formájában - jelentette be pénteken Joe Kaeser vezérigazgató New Yorkban egy befektetői konferencián.
A Siemens május elején jelentette be, hogy szervezeti struktúrájának radikális átalakítását készíti elő a konszern karcsúsítása és hatékonyságának növelése érdekében. A dpa német hírügynökség akkor úgy értesült, hogy a szerkezetátalakítás mintegy 5-10 ezer fős elbocsátással járhat, elsősorban ügyviteli területeken.
Joe Kaeser vezérigazgató a május eleji bejelentés óta most beszélt első alkalommal a karcsúsítási terv által érintett munkahelyek számáról, azt azonban, hogy az átszervezés keretében végül hány alkalmazottat bocsátanak el, most sem közölte. "Kaeser úr mindössze arról tett említést hány munkahelyet érint az átszervezés" - hangsúlyozta a Siemens szóvivője pénteken Münchenben.
A szerkezetátalakítás keretében négy üzleti szektort terveznek felszámolni, a divíziók számát pedig 16-ról 9-re csökkentik. A munkavállalók képviseleti szervei 5-15 ezres elbocsátástól tartottak. Joe Kaeser vezérigazgató New York-i tájékoztatójában némileg pontosította a számokat. Eszerint az üzleti szektorok felszámolása világszerte 4 ezer állást érint, az úgynevezett "klaszter" szervezeteknél pedig további 7600-at.
Az átszervezési terv részleteiről a vezérigazgató most sem nyilatkozott. A Siemens szóvivője Münchenben azonban hangsúlyozta, hogy a munkahelyek felszámolása nem feltétlenül jelenti ugyanannyi alkalmazott elbocsátását.
"Természetesen megvizsgáljuk annak a lehetőségét, hogy az érintetteket tudjuk-e a konszern keretében más munkakörben alkalmazni" - mutatott rá.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.