brusszel


Bemelegítés egy krakkói startupversenyre

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.05.30  14:46   
mail
nyomtatás
Ígéretes magyar ötletek mutatkoztak be a Telekom innovációs versenyének hazai elődöntőjén
- A pálmát egy video-broadcasting applikáció vitte el, de négy különdíjat is kiosztottak.

A Telekom idei nemzetközi innovációs versenyének a Kitchen Budapestben megrendezett hazai elődöntőjén a beérkezett 34 magyar pályázatból egy előszűrés után 7 csapat kapott lehetőséget a bemutatkozásra. A Telekom vezetőségéből álló zsűri olyannyira értékelte a pályázó csapatok kreativitását, hogy a nyertes mellett négy különdíjat is hirdetett.

A zsűri döntése alapján hazánkat a Krakkóban rendezendő nemzetközi döntőben az ANGL elnevezésű video-broadcasting applikáció képviseli majd (képünkön épp ők prezentálnak), ami azt jelenti, hogy ez a csapat indulhat a verseny fődíjáért. További négy ötlet, a Crypt-Talk nevű biztonságtechnológiai megoldás, a CreaTV elnevezésű második képernyős alkalmazás, a Shop&Roll nevű „intelligens vásárlókosár" és a Rebot, egy mobillal vezérelhető robotépítő megoldás kitalálói lehetőséget kapnak a Telekomtól arra, hogy ötletük továbbfejlesztéséről tárgyaljanak a vállalat szakértőivel és döntéshozóival.

„Ma újra nagy örömmel győződtem meg a magyarokban rejlő kreativitásról, amely újszerű és meglepő, az informatika szűken értelmezett világán túlmutató ötletek formájában mutatkozott meg. Több pályázatban is megláttuk a lehetőséget, ezért egy csapat helyett ötöt emeltünk ki a mezőnyből. A döntőbe továbbjutó csapat mellett négy másik ötlet is beleillik a Telekom üzletfejlesztési elképzeléseibe, ezért velük - különböző mezsgyéken - közösen gondolkodunk tovább" - mondta Pataki Róbert, a Magyar Telekom üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettese.

 



A 12 döntős közül egy szakértőkből álló zsűri választja ki a nyertest a krakkói Champions Pitch eseményen. A Krakkóba utazó döntősöket a partner országok fővárosaiban rendezett elődöntők során választották ki. A döntősök felkészítésének céljából, a csapatok négynapos startup oktatási programon vesznek részt, ahol szakértőktől kapnak tanácsokat és betekintést nyernek a Deutsche Telekom kutatási projektjeibe. A zsűri június 27-én választja ki az összes benyújtott pályamű közül azt a projektet, amelyet a Deutsche Telekom és az inkubátorok együttműködésében megvalósítanak. A verseny fődíja többek között potenciális befektetés akár 150.000 Euro összegig, részvételi lehetőség a DT nemzetközi startup akszelerációs programjaiban, hardver és szoftver csomagok, továbbá közvetlen konzultációs lehetőség a Deutsche Telekom Csoport döntéshozóival.

Immár második alkalommal hirdette meg a Magyar Telekom a legjobb magyar ötletek börzéjét a Deutsche Telekom Csoport nemzetközi innovációs versenye keretében. Április 15-ig 46 ország 326 csapata pályázott ötletekkel hat kategóriában, ebből 34-et magyarok nyújtottak be. A legtöbb pályázat Németországból, Macedóniából, Magyarországról és Romániából érkezett. Minden negyedik ötletet Európán kívüli csapat nyújtott be, például Kanadából, Indonéziából, Hong Kong-ból és Dél-Afrikából. A 2014-es verseny fókuszába a "Felhő-alapú szolgáltatások" és a „Média és kommunikáció a jövőben" témakörök kerültek, az összes beérkezett pályamű 60 százalékát ebben a kategóriában nevezték.
A 2014. évi versenyt a Telekom inkubátor programja, a hub:raum, a Kitchen Budapest, a UQBATE (a Deutsche Telekom dolgozói számára létrehozott különleges program), valamint a Deutsche Telekom hét közép-kelet európai leányvállalata támogatja.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200